ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Концепція сталого розвитку Ужгорода потребує доопрацювання

    28 июня 2024 пятница
    193 переглядів

    Так вважають представники громадських організацій міста. Екологічні питання сталого розвитку Ужгорода будуть обговорені на засіданні круглого столу “Екологічні аспекти сталого розвитку м. Ужгорода”, який проводиться за ініціативи Регіонального молодіжного екологічного об’єднання “ЕКОСФЕРА” та підтримки громадських організацій міста. У засіданні візьмуть участь автори концепції сталого розвитку міста, мер міста, депутати міської ради та представники громадськості. Круглий стіл відбудеться 1 липня о 1400 у малому залі мерії.
    Чому виникла потреба обговорити ці питання? 2004 року Ужгород увійшов у мережу міст сталого розвитку України та включився у кампанію зі сталого розвитку великих і малих міст України. Це означає, що концепція розвитку міста передбачає умови для такого життя, за якого кожна людина почувається добре, має роботу та місце для відпочинку, живе у безпечному довкіллі, має відкритий доступ до інформації, а також бере участь у процесі прийняття важливих рішень, які стосуються безпосередньо розвитку міста.

    Однак концепція сталого розвитку Ужгорода, яка існує на сьогодні, залишає відкритими багато питань. Так, концептуальні засади визначають основні завдання сталого розвитку міста, що зводяться до загальних формулювань, які не наповнені реальним змістом та нічого не промовляють до ужгородців. У концепції не прописані конкретні кроки, які потрібно зробити протягом найближчого часу.

    Аналізуючи концепцію сталого розвитку, можна з впевненістю сказати, що даними про реальну площу “зеленої” зони міста не володіє жодна із структур міськвиконкому. Представники громадських організацій Ужгорода вважають, що інвентаризація зелених насаджень у місті із зазначенням складу та віку деревних порід, площі, а також об’єктів природно-заповідного фонду в місті в зв’язку з особливо швидким їх скороченням останнім часом, є першочерговим завданням міськвиконкому. Не містить концепція аналізу стану здоров’я ужгородців та взаємозв’язку росту захворюваності з забрудненням довкілля, а дані лікарень свідчать про зріст кількості хворих на онкологічні та інші захворювання верхніх дихальних шляхів.

    Та основний недолік концепції сталого розвитку міста Ужгорода у тому, що про свої рішення міська влада не збирається радитись з ужгородцями – для блага яких ця концепція існує. Концепція не містить розділу, який передбачає включення громадян до процесу прийняття важливих рішень, наприклад, щодо розміщення певних об’єктів на території міста, та доступ до інформації – для цього не розроблено жодних механізмів. Не сприяє участі громадян у процес прийняття рішень також Статут громади міста Ужгорода – процедура проведення публічних обговорень за ініціативи громадян унеможливлює їх проведення. На жаль, це відбувається тоді, коли Україна ратифікувала Огруську конвенцію про доступ до інформації та участь громадян у процесі прийняття рішень, яка передбачає дієву, а не номінальну участь громадян. Вся відкритість та прозорість цього процесу полягає у розміщенні документів у газеті “Ужгород” та на сайті мерії.

    Наталка Король, РМЕО “ЕКОСФЕРА”,

    61-58-52


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору