ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Кузня українських Шерлоків Холмсів

    02 июля 2024 вторник
    Аватар пользователя Гость

    І, насправді, серед 180-ти юридичних факультетів України такого музею нема, і це оцінено на найвищому рівні. Відомий юрист Віктор Медведчук, перебуваючи тут, похвалив: "Ви вже працюєте так, як належить у двадцять першому столітті!"

    Може, й так.

    Принаймні фактичний батько музею-лабораторії криміналістики Антон ШЕРЕМЕТ наразі світиться тихою гордістю, показуючи своє улюб-лене дітище.

    Антон Петрович - не лише завідувач музею-лабораторії, але й старший викладач кафедри кримінального права і кримінального процесу юридичного факультету.

    - З цього, тобто зі створення музею-лабораторії, і почав свою роботу в шанованому інституті, де ректором Федір Ващук, - розповідає А.Шеремет. - Я перед цим працював заступником начальника управління кадрів і одночасно начальником інспекції з особового складу УМВС України в Закарпатській області. В листопаді 1998 року вийшов на пенсію і відразу відгукнувся на пропозицію працювати завідуючим лабораторії криміналістики, якої … ще не було.

    Читач, звісно ж, одразу зрозуміє роль такої лабораторії, адже криміналістика - наука прикладного характеру, це - практична справа, за допомогою якої студенти повинні швидше опановувати знання щодо конкретної боротьби зі злочинністю, ефективного розкриття злочинів, розслідування справ і попередження кожного з видів злочинів.

    У великому світлому примі-щенні в якості унаочнення зібрані експонати, що є криміналістичною технікою, застосовуваною пра-воохоронними органами для розкриття розслідуваних злочинів. Поряд із цим представлені знаряддя, що пускаються в діло злочинцями для скоєння своїх темних справ.

    - Ми демонструємо своїм вихованцям і різні види фотоапаратів, технічних засобів для виявлення слідів злочинів, - говорить Антон Петрович, старший викладач юрфаку, де деканом видатна людина сучасності Арзен Михайлович Ухаль. - З останніх можна назвати металошукачі різних видів, прилади нічного бачення, пристрої для виготовлення зліпків слідів від рук та ніг тощо. Окремо демонструється набір техніки слідчого, що називається "портфелем слідчого".… В лабораторії також є і використовується кіноапаратура, за допомогою якої демонструються тематичні фільми з дисципліни "Криміналістика". Маємо і відеоапаратуру...…

    Привертає увагу загрозливий розмай злочинного знаряддя. Є в музеї понад двадцять видів вогнепальної зброї різних видів - нарізної та гладкоствольної. Є і атипова зброя, не схожа зовні на зброю, виготовлена в формі побутових приладів. Наприклад, авторучки чи невинної деталі від автівки.… А мечі, шаблі та ножі немовби повертають нас у жорстоке середньовіччя, в якому дехто хотів би жити й сьогодні, виходячи зі зловмисними цілями на широку дорогу розбою. До них додаються кастети, кистені, арбалет, нунчаки, булави тощо.

    - Це все, що накопичили за роки, - зазначає А.П.Шеремет, - дозволяє впроваджувати на юридичному факультеті нашого інституту наочні методи навчання. Один із них - практична робота. Цей метод полягає у застосуванні на семінарах специфічної практики. Такими завданнями, скажімо, можуть бути огляд місця змодельованої події, складання суб'єктивного портрета злочинця, підготовка зразків підписів на почеркознавчу експертизу тощо.…

    Отже, кипить жива наука. Вона дає поживу і для наукової роботи. Антон Шеремет написав місткий змістовний підручник "Криміналістика". Щойно вийшло і об'ємне видання "Земельне право України". Василь Зубач