ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Максим Хохлов: Ми за партнерські зв’язки між підприємцями та податківцями

    02 июля 2024 вторник
    21 переглядів

    Жодна держава не може існувати без податків. Кожен громадянин, кожна юридична особа зобов'язані сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законодавством. Тому для поступового розвитку держави важливим є зростаюче наповнення бюджетів різних рівнів та своєчасна і повна сплата податків суб'єктами господарювання, Сьогодні перед податковою службою стоїть завдання – налагодження партнерських взаємовідносин з суб'єктами господарської діяльності. Про реалізацію цього завдання та про інші аспекти роботи податкової служби розповів начальник Хустської ОДПІ (Закарпатська область) Максим ХОХЛОВ.-Як тільки я очолив Хустську ОДПІ, то зразу ж визначив основні завдання та напрямки своєї роботи. Вони полягають у тому, щоб максимально розширити податкову базу в районах, що входять у сферу впливу Хустської ОДПІ, збільшити надходження до місцевих, Державного бюджетів, легалізувати підприємницьке середовище, вивести з “тіні” приховану робочу силу, привчити до фінансової дисципліни трудові колективи, а також прищепити усім суб'єктам господарської діяльності розуміння того, що сплачувати податки необхідно добросовісно усім без винятку, що саме від цього залежить добробут і благополуччя наших громадян, процвітання держави. Зрештою, ці завдання завжди стояли і стоятимуть перед податківцями.



    -Дуже багато сьогодні сказано і продовжує звучати на всіх рівнях влади про необхідність відкритого діалогу податкової адміністрації із представниками бізнесу.



    -Як відомо, основна функція Державної податкової служби – наповнення бюджету, збір податків. Сьогодні темпи росту за 7 місяців до відповідного періоду минулого року до зведеного бюджету складають 125%, до місцевого – 132%, до Державного – 110%. Збільшенню надходжень в першу сприяло те, що змінилася система відносин між податківцями і платниками податків в контексті тих настанов та політики, яку проводить Президент України. В основну цих відносин лягли 10 ДПА, проголошені на форумі “Влада і бізнес: Кроки назустріч”, який відбувся у березні цього року за участю Президента України. Відбулася зміна філософії відносин: виконати та реалізувати поставлені цілі ми намагаємось не фіскальними методами, а відкритою прозорою, зрозумілою і партнерською з платниками роботою. Така співпраця буде вигідною для всіх сторін. Підприємці матимуть можливість спокійного та планомірного ведення свого бізнесу, а держава отримає значне збільшення доходів бюджету. Але такий кінцевий результат можливий лише за умови постійного та послідовного спілкування, виявлення та вирішення проблем, які виникають у середовищі ведення бізнесу. Хочу зазначити, що ми працюватимемо за таким принципом: котрі підприємства та підприємці краще працюють по наповненню бюджету – тих менше перевірятимуть.



    -Отже, основне завдання роботи податкової служби – налагодження партнерських стосунків з платниками податків. Яких вже результатів досягнуто в цьому напрямку?



    -В цьому плані нам вже вдалося дещо зробити. Про це свідчить хоча б той факт, що досягнуто значного збільшення надходжень до Державного бюджету від суб'єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб в розрахунку на місяць по ПДВ в порівнянні з минулим роком – в чотири рази. І це завдяки тим зустрічам, які ми проводили, роз'яснювальній роботі.



    Сьогодні ми працюємо над зміною іміджу податкової служби, основні засади якого такі: мінімізація втручання у виробничі процеси платників податків; легалізація тіньового бізнесу; акцент на аналітичну складову при перевірці; відхід від принципу 100% - перевірка всіх платників. Це вже дало позитивні результати – до зведеного бюджету надійшло на 3 млн.грн. більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.



    Серед позитивних моментів – і хороша робота спеціалістів Хустської РДА по випереджаючих темпах поповнення місцевого бюджету, особливо по Хустському району. Темпи росту надходжень по району до плану склали 126% та до відповідного періоду минулого року – 157%. Це вагоме досягнення, враховуючи те, що районний бюджет на 85% дотаційний.



    -Та все ж незважаючи на певні успіхи, у роботі податкової служби є й проблеми?



    -Однією з проблем сьогодні є те, що у зв'язку із зменшенням капіталовкладень в економіку по лінії державного бюджету, в першу чергу в галузі будівництва, знизилися і надходження в бюджет. Так, минулого року в червні будівельні організації району перерахували ПДВ близько 150 тис.грн., а цього року – лише 28 тис.



    Я вважаю, що для того, щоб краще наповнювався бюджет, треба об'єднати зусилля, налагодити більш тісну співпрацю між іншими контролюючими органами по координації спільних дій. Потрібно це для того, щоб зрівняти шанси всіх платників. Ще одна проблема – це ефективне використання природних ресурсів, зокрема мінеральної води. Проводячи аналіз діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, які випускають мінеральну воду, сплата податків на куб.м. води різниться у деяких випадках у 15-20 разів. Тобто, деякі підприємці, не показують реальних цифр щодо випуску продукції, а приховують їх.



    -Максиме Михайловичу, нещодавно відбулася презентація новоствореної організації “Рідне Закарпаття”, одним з заступників якої є і ви. Розкажіть про мету та завдання цієї організації?



    -Метою діяльності громадської організації “рідне Закарпаття” є створення умов для задоволення та захисту законних інтересів жителів краю, а також сприяння соціально-економічному, екологічному, національно-культурному розвитку Закарпаття та розвитку громадянського суспільства на території краю. Відповідно до цього та Концепції сталого розвитку Закарпаття визначено й основні завдання. Організація, зокрема, має намір зосередитися на залученні інвестицій в економіку області; створення нових робочих місць; збереженні історичних та культурних цінностей, розробці та реалізації програм, і працюватимуть на утвердження громадянського демократичного суспільства серед жителів краю та сприятимуть сталому розвитку й розквіту Закарпаття. Для реалізації цих цілей “Рідне Закарпаття” тісно співпрацюватиме з органами державної влади та органами місцевого самоврядування через участь у їхній роботі своїх представників. Проводитимуться й науково-практичні конференції, семінари, симпозіуми, “круглі столи” та прес-конференції.



    Формується організація тільки на основі індивідуального членства. При цьому не має значення належність до політичних партій. Головне – сповідування і відповідність встановленим принципам: патріотизм, порядність, демократичність, послідовність у діях і прогнозованість вчинків.



    -Як стало відомо з обласних ЗМІ, ви є засновником даної громадської організації від Іршавського району. З чим це пов'язано?



    -Хочу зазначити, що серед засновників організації є представники практично всіх адміністративно-територіальних одиниць області. Усі вони авторитетні особистості, знані у краї люди: керівники підприємств, науковці, члени спеціалізованих професійних об'єднань. Співголовами об'єднання обрано голову ДПА в Закарпатській області Ігоря Кріля, генерального директора СП “Фішер-Мукачево” Василя Рябича та директора представництва АКБ “Київ” у Закарпатській області Івана Митровція.

    Я ж є засновником від Іршавщини тому, що саме в цьому районі я народився, виріс, багато років тут працював, знаю регіон та проблеми його жителів. Адже певний час працював заступником голови Іршавської райдержадміністрації, де займався питаннями економіки, соціальної сфери.

    Та незважаючи ні на що, завдання у мене одне – працювати і жити заради того, щоб життя у краї стало кращим. І не має значення від якого регіону я є представником.



    Газета "Вісник Хустщини", ДПА в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору