ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Майже 80% перевірених підприємств Закарпаття при виплаті доходів громадянам порушували діюче законодавство

    28 июня 2024 пятница
    25 переглядів

    Проблема легалізації найманої робочої сили й надалі залишається актуальною. Адже з одного боку від цього залежить наповнення місцевого бюджету, основним джерелом якого є податок з доходів фізичних осіб, у тому числі і найманих працівників. З іншого — самі громадяни, працюючи у “тіні” чи отримуючи частину зарплату у “конверті”, позбавляють себе благ, котрими користуються легалізовані підприємці чи наймані працівники, що мають усі соціальні пільги. Разом з тим посилення контролю за легалізацією виплати зарплати — це не тільки податок з доходів громадян, а й ПДВ, податок на прибуток та інші податки та збори, які скриваються тіньовою економікою.Як повідомили “UA-Reporter.com” у прес-службі ДПА в Закарпатській області, аналіз стану адміністрування податків, що сплачуються до регіональної казни свідчить: виплата заробітної плати у межах мінімальної та за неповний робочий день стали масовим явищем. Як повідомив начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Закарпатській області Микола Бутенко, тільки за березень цього року виплату заробітної плати у розмірі менше 262 гривень у розрахунку на одного працюючого провели 15% підприємств, а зарплатню менше прожиткового рівня виплатили 45% підприємств. До цього можна додати ще один показник — на території Закарпаття станом на 1 травня ц.р. на обліку знаходилося 15738 юридичних осіб, з них тільки 76% перераховують податок на доходи з найманих осіб. Скажімо, ДПІ м.Ужгород з початку року взято на облік додатково 76 підприємств, однак кількість підприємств, які перераховують податок з найманих працівників, залишилась без змін.

    За словами Миколи Бутенка, викликає занепокоєння сплата податку за найманих працівників комерційними структурами. Як приклад, начальник управління навів результати нещодавньої перевірки дотримання законодавства про оплату праці, яку співробітники Мукачівської ОДПІ проводили спільно із працівниками територіальної інспекції праці. Із 24-х перевірених СГД порушення встановлено у 90%. Зокрема, було виявлено додаткову кількість громадян, які працювали у СГД «нелегально», без відповідного оформлення. Особливо це стосується таких видів діяльності як виробництво та надання послуг. Не краще виглядає ситуація з найманими працівниками у суб’єктів господарської діяльності, що надають транспортні послуги. Встановлено факти, коли кількість автотранспортних засобів, що використовуються на маршрутах СГД, значно більша кількості водіїв, що працюють у них.

    Загалом з початку року з питання повноти та своєчасності утримання та перерахування податку з найманих працівників було проведено 384 перевірки. У 77% з них виявлено порушення. За результатами перевірок донараховано до сплати у бюджет 812 тис. грн. Наприклад, тільки по Чопському ВУЖКГ заборгованість по перерахуванню утриманого з робітників податку склала 69 тис. грн.

    З метою забезпечення легалізації найманої робочої сили та виплаченої заробітної, виведення її з тіньового сектору, збільшення дохідної частини місцевого бюджету податківці вирішили скоординувати роботу своїх підрозділів із іншими структурами влади. Перевірки проводитимуться за участю органів місцевого самоврядування, представників інспекції по праці, центрів зайнятості, пенсійного фонду, дільничних інспекторів міліції тощо безпосередньо на місцях здійснення діяльності (цех, магазин, склад інше) та фіксуватимуть реальну чисельність працюючих…


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору