ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Основне завдання - зменшити кількість автопригод

    05 июля 2024 пятница
    30 переглядів
    Василь БуковчаникВасиль Буковчаник

    Майже рік, як Державтоінспекцію Закарпатської області очолив полковник міліції Василь Михайлович Буковчаник. Робота у цій непростій структурі УМВС для Василя Михайловича відома. Оскільки свого часу він уже обіймав названу посаду.

    -Василю Михайловичу, спираючись на досвід попередніх років і порівнюючи його із нинішнім, як на вашу думку, чи змінився учасник дорожнього руху?

    - Учасники дорожнього руху, які порушують правила дорожнього руху були завжди. А ось, можливо, підходи у роботі співробітників ДАІ з громадянами дещо змінилися. Насамперед, варто зазначити, що нам часто надходить з Департаменту ДАІ низка поправок, доповнень, та й зрештою, змін, до документів, з якими погоджують свої дії співробітники нашого підрозділу. Водночас, ми постійно намагаємося налагоджувати партнерські стосунки з учасниками дорожнього руху. Інша річ - чи завжди це вдається. У першу чергу, результати співпраці залежать не лише від правоохоронців.

    - І який на сьогодні маємо результат такої співпраці?

    - Мушу визнати, що дорожньо-транспортна ситуація в області дещо ускладнилася. Так, станом на 1 листопада п.р. на автошляхах краю сталося 668 ДТП, в яких 115 осіб загинули та 797 отримали тілесні ушкодження.

    - Що є першопричиною такого росту?

    - Причина відома - погіршення транспортної дисципліни учасників дорожнього руху. Аварії були скоєні з вини нетверезих водіїв, правда менше ніж торік, та в основному через виїзд на смугу зустрічного руху й недотримання дистанції. У багатьох випадках винуватцем аварій був і незадовільний стан доріг й вулиць. Зокрема, через погані дороги в області сталося 161 ДТП, під час якої 35 осіб загинуло і 223 отримали тілесні ушкодження. А незадовільний стан вулиць спричинив 159 аварій, де 20 осіб загинули і 179 травмовано, хоча цей показник майже на 5% менший, ніж у попередньому році. На усунення недоліків, виявлених в утриманні вулично-шляхової мережі, працівники ДАІ направили низку відповідних приписів, і понад тисячу посадовців притягнуто до адмінпокарань.

    - Упродовж кількох років серед найпоширеніших видів ДТП співробітники ДАІ називали наїзди на велосипедистів та пішоходів. Чи змінилось щось?

    - На жаль, названий вид дорожньо-транспортних пригод і надалі залишається у списку лідерів (234 випадки, що становить 48,5% від усіх ДТП) Більше того, кількість наїздів на велосипедистів цьогоріч зросла з 92 до 117 випадків. Простежуємо також ріст кількості таких аварій, як: наїзди на ТЗ, що стояли, зіткнення, наїзди на перешкоду та гужовий транспорт. Значною мірою ситуацію з аварійністю за участі пішоходів та велосипедистів ускладнює недостатність облаштованих пішохідних та велосипедних доріжок. Уявіть собі, в області протяжність велодоріжок становить лише 34 км. Та водночас на більшості з них відсутнє освітлення, отож у темний час доби ними користуватися практично неможливо. Звідси - такі показники.

    - Більшості громадян доводиться користуватися громадським транспортом, зазвичай маршрутним таксі. Знаю, що проводилися відповідні операції з перевірки названого виду транспорту. Читачів цікавлять їх результати.

    - За 10 місяців п.р. працівники ДАІ провели 4570 перевірок автогосподарств, у тому числі 817 їх обстеження. Були виявлені певні несправності, внаслідок чого заборонено експлуатацію 4521 одиниць ТЗ, 1183 осіб притягнуто до адмінвідповідальності. У 762 випадках через випуск технічно несправних ТЗ, у 29 - через допуск до керування нетверезих водіїв.

    - Ось уже 3 місяці триває навчання у школах. На вулицях побільшало маленьких учасників дорожнього руху. Що ви можете сказати про ДТП за участю неповнолітніх?

    - Із приємністю можу констатувати, що ситуація з дитячим дорожньо-транспортним травматизмом поліпшилася як по загальній кількості ДТП, так і з вини самих неповнолітніх. Враховуючи аналіз аварійності, співробітники управління Державтоінспекції розробили й здійснили комплекс профілактичних заходів, спрямованих на зниження рівня дитячого травматизму. Зокрема, працівники ДАІ закріплені за школами, проводять додаткові уроки з вивчення ПДР, організовують конкурси на кращий твір та малюнки з тематики безпеки дорожнього руху тощо.

    - Серед людей побутує думка, що в ДАІ ще не до кінця викоренено хабарництво. Що з цього приводу можете сказати?

    - Чому люди так говорять або чому маємо "нечистих" на руку правоохоронців? Не останню роль відіграють тут і самі громадяни. Чимало з них, аби уникнути суровішого покарання, чи з якихось інших причин намагається відбутися хабарем. Дається взнаки й низька заробітна плата співробітника ДАІ . Щоб очистити ряди співробітників ДАІ від хабарників, на території області проводиться операція під назвою "Порядність". У ході її проведення від початку року задокументовано 168 подібних фактів, за якими порушено 12 кримінальних справ.

    З метою зміцнення дисципліни і законності особового складу практикується проведення неоголошених перевірок несення служби. Протягом 10 місяців проведено 618 таких перевірок, під час яких виявлено 6 випадків поборів (співробітники ДАІ звільнені), 292 пасивного несення служби, 50 нетактовної поведінки до учасників дорожнього руху, 24 - сну на лінії тощо. За допущення названих порушень винних притягнуто до адмінвідповідальності. Хочу наголосити, аби громадяни мали можливість анонімно повідомити про подібні правопорушення з боку співробітників ДАІ, створено "Телефон довіри " УДАІ УМВС : 3-22-86.

    Управління ДАІ в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору