ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Психічне здоров'я: новий рівень розуміння

    29 июня 2024 суббота
    27 переглядів

    В Ужгороді проведено міжрегіональну конференцію "Актуальні питання організації психотерапевтичної та психакорекційної допомоги дітям та підліткам", в рамках якої відбулася презентація Української спілки психотерапевтів (УСП). Метою конференції було представлення сучасного погляду на організацію психотерапевтичної та психокорекційної допомоги дітям та підліткам та об'єднання зусиль представників влади, спеціалістів-практикїв, діячів громадських організацій для широкого впровадження нових форм та методів допомоги дітям у сферах психічного здоров'я: символ-драми, ігротерапії, системної сімейної психотерапії, гештальт-психотерапії та ін.

    Конференція, яка проводилася за ініціативи Закарпатського осередку УСП та за підтримки управління охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації і Закарпатського обласного Центру здоров'я, зібрала у залі фахівців управління охорони здоров'я та управління освіти і науки Закарпатської ОДА, обласного та міського Центрів соціальних служб для молоді, спеціалістів Обласної психіатричної лікарні, Центру профілактики та боротьби із СНІДом, обласного Центру здоров'я, Центру планування сім'ї, Центру сімейної медицини, викладачів кафедри соціальної роботи, педагогіки та психології УжНУ та практикуючих психологів м.Ужгород, представників Асоціації практикуючих психологів м.Львів, Львівсього університету ім.І.Франка, Львівського обласного Центру дитячої психотерапії та сімейного консультування. У роботі конференції також прийняли участь представники громадських організацій, що працюють з дітьми, та студентські делегації.

    Проблеми психічного здоров'я сьогодні надзвичайно актуальні у всьому світі, адже близько 450 млн. мешканців планети страждають на психічні захворювання. Саме тому на 53-й сесії Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я, що відбулася 12 вересня 2003 року в Відні, особливу увагу було приділено питанням психічного здоров'я населення країн Європейського регіону.

    На Закарпатті на сьогодні зареєстровано майже 31 тисячу осіб, що страждають психічними розладами. Це складає 242,7 чоловік на 10 тисяч населення і відповідає середньостатистичним показникам по Україні - 246,8 чоловік на 10 тисяч населення, повідомляє прес-служба обласного правління охорони здоров'я. На початку 2004 року у гірському краї на диспансерному обліку у обласній психіатричній лікарні перебувало 815 дітей. До того ж, часто психотерапевтичного та психокорекційного впливу потребують й інші діти, у яких виникають тимчасові труднощі у психічному розвитку: зниження штелек'іуш^ної продуктивності (не на фоні психічної хвороби, а, до прикладу, через надмірні навантаження), підвищена психоемоційна лабільність як наслідок вікової кризи, зміни поведінки (агресивність чи надмірна сором'язливість) тощо. Сучасне розуміння здоров'я людини і дитини зокрема все частіше розглядається значно ширше ніж проста відсутність хвороби. Щодо психотерапії як явища існує різноманіття думок фахівців.

    Управлінням охорони здоров'я Закарпатської облдержадміністрації серед пріоритетних напрямків на 2004 рік визначено забезпечення покращення психосоціального стану людей та побудова мережі служб, які надаватимуть комплексну допомогу людям з проблемами, пов'язаними з охороною психічного здоров'я. В кінцевому результаті прогнозується значне зменшення розповсюдженості та негативного впливу психічних розладів і надання людям можливості справлятися з життєвими обставинами, що викликають стрес; скорочення числа самогубств. Водночас передбачається реалізація програми підготовки сімейних лікарів, скерована на вдосконалення їх навичок і вміння діагностувати та лікувати депресивні стани, виявлення факторів ризику та своєчасне психічних розладів за допомогою сучасних лікувальних методик.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору