ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Щоб біда не застала зненацька...

    21 мая 2024 вторник
    26 переглядів

    Пройшов уже чималий час від того, як водна стихія полонила наш край. Після важких наслідків повеней 1998-го та 2001-го років, які, до речі, ще не ліквідовані повністю по сьогоднішній день, спеціалісти почали думати не про те, як боротися з самою стихією, а як її попереджувати.

    Нині вже більше 30 гідрометеорологічних станцій встановлено біля водомірних постів на гірській р.Тиса - річці, розлив якої й приніс найбільше шкоди як закарпатцям, так і нашим сусідам за кордоном. Обладнані станції супутниковим зв'язком. Вони мають автономне живлення через сонячні батареї і працюють при любій погоді. Всі станції об'єднані в єдину систему, яка подає дані в диспетчерську службу Управління водного господарства в Ужгороді. Що ж стосується Закарпатського обласного гідрометеорологічного центру, який покликаний попереджати про наближення стихій, то він зараз отримує інформацію від диспетчерської служби, а не прямо від системи "АІС-Тиса". І її ще треба обробити згідно методик прогнозування паводків та надання інших штормових попереджень. Тобто, на основі даних більше 30-ти станцій треба скласти єдиний гідрометеорологічний бюлетень.

    Такий порядок значно ускладнює роботу й спричиняє певні незручності. А тому керівництво облгідрометеоцентру звернулося з листом до відповідних служб Угорщини щодо безпосереднього отримання інформації в автоматичному режимі прямо з супутника. Бо власне Угорщина є інвестором проекту "АІС-Тиса" - вона вклала у нього 1 мільйон євро. Поки що особливих результатів немає, але складено спільний протокол щодо вирішення цього питання. До речі, нині у розпорядженні облгідрометеоцентру 15 угорських станцій, 2 станції американського взірця на водомірних постах в Підполоззі та Сваляві. Тривають переговори про встановлення ще двох проектів датського виробництва на Ужі та Латориці. А також чотирьох-п'яти станцій американського.

    І, як не дивно, обласний центр гідрометеорології є лише посередником у реалізації цих проектів. Угода знову ж буде укладена від імені Управління водного господарства,

    А прогнозування погоди так необхідне всім. Мабуть, всім разом і треба вирішувати, як зробити його більш доступним та оперативнішим.

    Наталія Білецька

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору