ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Щоб здолати пожежу у Берегові, довелося залучити сім пожежних автомобілів

    24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Колись знане у всьому Радянському Союзі підприємство нині перебуває у володінні двох суб’єктів господарювання — дочірнього підприємства «Укрхудожпром» та відкритого акціонерного товариства «Берегівський дослідно-експериментальний завод». Зміни у формах власності та зміни керівників навряд чи позитивно позначилися на покращенні роботи підприємств, а вже на покращенні стану пожежної безпеки — це однозначно. За кілька днів до пожежі поблизу цистерн з мазутом, які й стали осередком пожежі, «господарювали» представники однієї з франківських фірм, які викупили частину мазуту. Виїмка цієї горючої рідини велася абияк, про що свідчили залишки мазуту попід цистернами, які й відіграли фатальну роль.



    Ще франківцям оту їхню недбалість можна, до певної міри закривши очі, пробачити, проте аж ніяк не керівникам «Укрхудожпрому» та Берегівського ДЕЗу. Який добрий господар терпітиме безлад на власному подвір’ї?



    До пожежі у Берегові причинно також ще одне підприємство — Берегівський РЕМ, оскільки саме з його території розпочалася пожежа, дим від якої у момент апогею було помітно кілометрів за 15. Саме його працівники того дня вели вогневі роботи по зварюванню огорожі за кілька метрів від вищеназваних підприємств. Звісно ж ніхто з них не подумав про те, аби очистити прилеглу до місця проведення робіт територію від легкозаймистих предметів, як це передбачають правила пожежної безпеки. Іскра, яка потрапила на суху траву, спричинила пожежу, для якої, як виявилося згодом, кордонів у вигляді металевих заборів не існує. Тим більше, що попри постійні попередження пожежної охорони про початок весняно-літнього пожежонебезпечного сезону ні «Укрхудожпром», ні Берегівське ДЕЗу не подбали про те, аби прибрати суху траву з власної території. Саме «завдяки» останній вогонь і дістався до розлитого попід цистернами мазуту, а відтак і до самих цистерн (шість з яких місткістю 60 кубічних метрів).



    Далі з’ясувався ще один неприємний момент — на час, коли тривожне повідомлення надійшло на пункт зв’язку пожежної частини міста Берегово, на заводі не було жодного керівника. Ніхто з працівників не міг ствердно вказати, скільки мазуту є в наявності і в яких цистернах він міститься. Чому саме цей момент нам видається неприємним? Берегівським пожежникам, не знаючи, скільки мазуту знаходиться у кожній цистерні, потрібно було виходити з припущення, що кожна з них може вибухнути в будь-який момент, що призвело б до катастрофічних наслідків. Це вже після пожежі було з’ясовано, що заповненою була тільки одна цистерна, інші містили тільки залишки мазуту.



    Однак на цьому неприємності не закінчуються: вже на перших хвилинах пожежогасіння виходить з ладу один з пожежних автомобілів. Закарпатська область вже тривалий час не отримує нових «багряних» машин, тож не дивно, що деякі з них, відпрацьовуючи вже свій третій моторесурс, час від часу виходять з ладу. Штаб пожежогасіння в Ужгороді терміново приймає рішення направити до місця пожежі три автомобілі з ...Мукачева та один з Вилоку. Так, так, саме з цих населених пунктів, бо на Берегівщині на сьогодні не функціонує жодна пожежно-сторожова чи сільська пожежна команда. Виявляється, вони нікому не потрібні!



    Доки над’їхали викликані пожежні машини з інших районів, вогнеборцям на допомогу прибули пожежники з місцевої військової частини № 1034. З огляду на непередбачуваність наслідків та можливий викид темних нафтопродуктів, ліквідацію пожежі очолив начальник пожежної охорони Закарпаття Василь Скундзя, який вже має досвід гасіння подібних пожеж. Сконцентровані сили (сім пожежних автомобілів) зуміли-таки подолати опір вогню та приборкати полум’я за допомогою пінної атаки.



    Керівники підприємств, що постраждали від пожежі, оцінили завданий їм збиток аж у ...нуль гривень! Тобто, гасили ніби ніщо, і не будь-чим, а піноутворювачем, який у сьогоднішніх пожежних гарнізонах на вагу золота. Він є, проте використовують його тільки у надзвичайних випадках, коли без нього загасити полум’я неможливо. Відколи припинилося його централізоване постачання, закарпатський гарнізон нового майже не придбав. Кошти на це відсутні... А скільки бензину пішло, аби погасити оте «ніщо»..?



    Так чи інакше, але пожежу було ліквідовано, караули залишилися доглядати цистерни, аби не допустити повторного спалаху мазуту, який ще кипів. А берегівські пожежники вже вкотре взялися ремонтувати латаний-перелатаний автомобіль, який ще довго виїжджатиме, аби гасити наслідки чиєїсь безгосподарності... Ярослав Бабяк, ст. інженер ЦГЗ ВДПО