ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

«Сокіл» відроджується у Закарпатті

    26 июня 2024 среда
    Аватар пользователя Гость

    У післявоєнний період ці організації замінили інші радянські спортивні товариства — «Спартак», «Колос», «Авангард». Після здобуття Україною незалежності роль цих спортивно-масових організацій йде по низхідній, і взагалі масовий спорт у країні починає занепадати. Саме у зв’язку з цим у небайдужих до розвитку масового спорту людей постала потреба у створенні різних спортивних організацій, котрі б могли залучити до своїх лав побільше населення, надати людям змогу займатися спортом.



    У понеділок у приміщенні шоу-центру «Інітіа-Ужгород» відбулась презентація громадської організації «Асоціація спортивних та культурних проектів Карпатського Єврорегіону «Сокіл». Головними організатором організації виступив Олександр Зінов’єв. Олександр Олексійович, відомий у минулому спортсмен, став президентом закарпатського «Соколу», котрий вже діє на Закарпатті з жовтня минулого року. До цього у 1990.р., перебуваючи на посаді голови міськспорткомітету він зробив здійснимим проведення в Ужгороді Міжнародних спортивних ігор школярів, що дало змогу нашому обласному центру не тільки увійти до Асоціації Міжнародних спортивних ігор, але й стати членом її Генеральної Асамблеї.



    Уже в цьому році в Словенії побачило світ ювілейне видання «Золотої книги Міжнародних ігор школярів», де 4 сторінки присвячені Ужгороду. «Сокіл» — це результат багаторічного пошуку шляхів розвитку масового спорту, який би не так залежав від держави, як колишні пострадянські спортивні товариства та організації. Для цього Олександр Олексійович вдався до історії, разом з істориками Львівського університету досліджував розвиток спорту починаючи з античних часів і до наших днів і дійшов висновку, що краще за «Сокіл» для масового спорту аналогів не існує. У бесіді з проректором по науковій роботі Львівського державного інституту фізкультури професором Оксаною Варцебою Олександр Олексійович зачепив питання про те, чи варто створювати якусь нову громадську організацію, якщо є старі. На що вона дала відповідь, що такі громадсько-масові організації як «Колос», «Спартак» та інші — це продержавні організації, які фінансово залежать від держави, а фінансування їх у наш час провадиться вкрай погано, Треба міняти напрями роботи, рухатися вперед, бо ці організації вже себе вичерпали. А тому «Сокіл» може існувати поряд з державними спортивними організаціями, адже «нікому від цього погано не стане; а навпаки буде тільки краще, адже виникне ще одна спортивно-масова організація, і до того ж незалежна від держави». Живий приклад такої організації є в наших сусідів — словаків та чехів, де сокальський рух існує вже понад століття. Саме після такого скрупульозного вивчення назріла ідея створення «Соколу» у нас. Останнім імпульсом, що спонукав до цього, став вкрай невдалий виступ наших олімпійців в Солт-Лейк-Сіті, котрий показав, що спорт в Україні перебуває у занедбаному стані, а про масовий його характер не доводиться й говорити.



    Голова обласного відділення НОКу України Леонід Городина зазначив, що створення даної громадської організації є дуже позитивним моментом у розвитку масового спорту, так як вона ефективно доповнюватиме державні спортивні установи. Член виконкому обласного відділення НОКу Генріх Бандровський зауважив:» Між професійним І масовим спортом спостерігається великий розрив, а тому створення «Соколу» є великим внеском у зменшення цієї прірви. Позитивним є те, що основну ставку зроблено на дітей, а це — майбутнє нашого спорту». Доповнив їх і заступник начальника відділу з питань фізичної культури і спорту Ярослав Свида, котрий зауважив, що в Україні поки що не розроблена повноцінна програма, спрямована на створення спортивно-масових організацій, які б ефективно замінили колишні радянські. Тому створення «Соколу» є кроком уперед в цій сфері, Серед найближчих планів ГО «Сокол» — проведення, спільно з Закарпатським відділенням НОКу та обласним управлінням фізичної культури та спорту, спортивних ігор серед дітей дошкільного віку, молодшого шкільного віку та проведення ігор «Олімпійські надії», які, як стверджують ініціатори змагань, повинні перерости у Міжнародні ігри Карпатського Єврорегіону. До речі, цей проект вже занесено до офіційного реєстру Комітету Міжнародних спортивних ігор школярів. Насамкінець керівник закарпатського «Соколу» зазначив, що ця організація — один з шляхів пошуку виходу з ситуації. Залучення людей до масового спорту, який увібрав у себе традиції, знання, культуру декількох поколінь, справою честі для Олександра Олексійовича.