ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Тимошенко танцює всіх?

    26 июня 2024 среда
    26 переглядів

    Стрімка атака Юлії Тимошенко на Фонд держмайна може стати передмовою нових виборів. Лідерові БЮТ необхідно найближчим часом визначитися, за яку посаду в системі державного управління варто боротися з повною напругою сил.Заявки потенційних покупців Одеського припортового заводу перестануть приймати у Фонді держмайна 12 травня. Але насправді часу ще менше, тому що вже 5 травня ці заявки перестане приймати Антимонопольний комітет, висновок якого необхідний для майбутніх інвесторів. А вже 20 травня відбудеться сам продаж ОПЗ - у Великому залі Кабінету міністрів, під телекамерами, як свого часу було з «Криворіжсталлю».



    Про це, в усякому разі, йдеться в числі газети ФДМ «Відомості приватизації». Номер, датований ще 26 квітня, був поширений тільки в середу 30-го; ймовірно, це відбулося тому, що газета є щотижневою. Із цього приводу відсторонена урядом голова ФДМ Валентин Семенюк-Самсоненко заявила, що газета є... фальшивкою.



    «Цей випуск - підробка, останній випуск вийшов 23 квітня», - заявила Семенюк-Самсоненко в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».



    За її словами, з даним питанням вже розбираються якісь компетентні органи. Що це за органи, пані Семенюк-Самсоненко не уточнила, але і так можна зрозуміти, що йдеться про прокуратуру. Саме прократура, зокрема, раніше вносила протест на рішення Кабміну щодо приватизації ОПЗ та відсторонення Семенюк-Самсоненко.



    Уряд Тимошенко ці протести, до речі, проігнорував, а фракція Тимошенко тут-таки заявила про початок збору підписів за відставку Генпрокурора Олександра Медведька.



    Точнісінько так само Кабмін сьогодні ігнорує і укази Президента Ющенка. Більш того, уряд відверто йде на загострення конфлікту, і питання приватизації одного конкретно узятого стратегічного заводу стає питанням визначення Господаря Країни.



    Так, ще неділю тому на 6 травня призначили збори всіх керівників регіональних відділень ФДМ, що мали відбутися в стінах Кабміну під керівництвом поставленого Тимошенко в.о. глави Фонду Андрія Портнова (у Кабміні на шостому поверсі знаходиться його кабінет). Керівники регіональних відділень - останній, не рахуючи Президента Ющенка, рубіж оборони Валентини Семенюк-Самсоненко, з-під контролю якої Держказначейство вже вивело рахунки ФДМ, а МВС видало її конкурентові Портнову дублікат печатки. Розуміючи це, Тимошенко до межі загострила ситуацію скандальною заявою про те, що за явку «приватизаційних» чиновників відповідатимуть... губернатори відповідних областей.



    На думку Тимошенко, саме губернатори у разі чого можуть «саботувати» наказ в.о. голови ФДМ.



    Насправді прем'єр давно має серйозні претензії до голів обласних адміністрацій - точніше, до того факту, що уряд, всупереч закону, ніяк не впливає на їхні призначення. У пресу вже потрапляв офіційний лист Тимошенко Президентові Ющенку з проханням припинити практику призначення «в. о. губернаторів» - як вважають на Банковій, такий підхід дозволяє уникнути обов'язкових, за Конституцією, узгоджень з Кабміном. Таким чином, проблема регіональних відділень ФДМ - тільки привід.



    У цьому повністю відбивається нинішня стратегія Тимошенко. Перефразовуючи Наполеона - вплутатися в якомога більше бійок, а там буде видно.



    Зрозуміло, що через сутичку за Фонд держмайна ніхто з можновладців не почав скасовувати відпустки, хоча високою є вірогідність, що Андрій Портнов став «халіфом на годину». Втім, кандидатура «кризового менеджера» Фонду держмайна виглядає цілком адекватною поставленим завданням: Андрій Володимирович зарекомендував себе не тільки як беручкого юриста, що вміло тлумачить вітчизняне законодавство, але і послідовно-публічного опонента Віктора Ющенка. Його політична кар'єра цілком залежить від Тимошенко, і сам нардеп, а нині в.о.голови ФДМ чудово це розуміє. Через низку обставин шансів бути затвердженим парламентською коаліцією «головним приватизатором» у пана Портнова небагато, а ось побути виконавцем прем'єрської волі може дуже навіть вийти.



    Далеко не факт, що запланована на 20 травня процедура продажу Одеського припортового заводу відбудеться: врешті-решт, на Банковій теж є команда прагматичних юристів, що відважно ініціюють вигідні для себе судові рішення. Якщо ж це трапиться, то йтиметься про те, що покупцем з приємним для гаманця «дисконтом» - унаслідок форс-мажорних обставин продажу - може стати якийсь вітчизняний бізнесмен, здатний відстояти своє придбання в судовій тяганині. Недаремно ж можливе «зниження» ціни підприємства уже анонсував усе той же Портнов.



    У будь-якому випадку, державна скарбниця отримає необхідних декілька мільярдів гривень (доречно нагадати, що в січні йшлося мінімум про три мільярди гривень), а Юлія Володимирівна вчергове продемонструє уміння добиватися свого.



    В цілому ж, в ході боротьби за ФДМ пані Тимошенко в черговий раз задає темп політичному процесу, демонструючи, що затяжні канікули - не для неї. У січні цього року Юлія Володимирівна почала виплату компенсацій вкладникам Ощадбанку, в квітні - продемонструвала рішучість отримати додаткові фінансові ресурси для продовження енергійної соціальної політики. Вітчизняні владоможці, що раз у раз розгортають опереткове протистояння, куди більше звикли до політичної боротьби з вихідними днями та відпустками. Лідер БЮТ всіляко демонструє, що принцип «війна війною, а обід за розкладом» не для неї.



    Останні події показали, що БЮТ розгорнув наступн одразу за трьома напрямами: боротьба за реформування Конституції, встановлення контролю над Фондом держмайна та поповнення державної скарбниці, і, само собою, перемога на ініційованих «сердечниками» дострокових столичних виборах. Вантаж поставлених завдань непідйомний для більшості українських політиків, але в даному випадку Юлія Володимирівна спробує методом виключення вибрати найважливішу мету.



    З причини відсутності військової освіти лідер БЮТ може і не знати, наскільки небезпечна боротьба на декілька фронтів. З іншого боку, схоже, Тимошенко просто прагне знайти найвідповіднішу конфігурацію для вирішального удару.



    Лідер БЮТ не може собі дозволити убивчого для її рейтингу затяжного протистояння з Віктором Ющенком, і вимушена робити ставку на бліцкріг. Тому всі вищеперелічені кризи: протистояння навколо ФДМ, голосування за столичного міського голову та Київраду, перспектива перетворення України на парламентську республіку - повинні бути розв'язані вже в травні. Тоді Тимошенко і визначить напрям головного удару в боротьбі за оволодіння максимально широкими владними повноваженнями.

    Євген МАГДА, Олександр МИХЕЛЬСОН,4post.com.ua

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору