ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Твердий поступ обласної влади на шляху реалізації програм і планів соціально-економічного розвитку краю

    04 июля 2024 четверг
    Аватар пользователя Гость

    А влада налаштована на те, щоб покращувати життя закарпатців. Про це говорилося на черговій прес-конференції голови Закарпатської ОДА Івана Різака.

    Щонайперше, губернатор висловив свою думку щодо підсумків проведеного року Росії в Україні. Власне, про них він розповідав як учасник офіційного закриття цього проекту, яке відбулося минулої п'ятниці в Києві. Як підкреслив Іван Різак, "рік Росії в Україні - це широкомасштабний міждержавний проект, який не мав аналогів у відносинах Співдружності Незалежних Держав".

    Головним пiдсумком цього року, за словами Президента України Леоніда Кучми, "слiд вважати бiльш повне обопiльне розумiння того, наскiльки ми близькi один одному i, в той же час, - наскiльки вiдрiзняємося один вiд одного".

    А те, що ми по-рiзному дивимося на деякi подiї i даємо рiзну оцiнку певним фактам, наголосив глава Української держави, показала минулорiчна осiнь, коли у наш щоденний лексикон мiцно увiйшла назва українського острова Коса Тузла. Сьогоднi ж ми можемо констатувати: керiвництво обох країн змогло справитися з непростою проблемою i вирiшити її цивiлiзовано, як це личить добрим сусiдам.

    Голова ОДА підкреслив, що ключовими і більш визначальними в українсько-російських відносинах стали економічні проекти: по-перше, робота зi створення Єдиного економічного простору, яка після переведення з площини великої полiтики в площину великої економiки просувається дуже успiшно. Другий серйозний економічний проект - це проект газотранспортного консорціуму мiж Україною i Росією. По-третє, було констатовано, що, за попереднiми оцiнками, обсяг товарообороту в 2003 роцi мiж Росiєю i Україною майже на 30 відсотків перевищуватиме досягнення попереднього року. Це, за оцінкою українського Президента, вражаючий показник, до того ж є реальнi можливостi його полiпшити.

    Іван Різак також звернув увагу на те, що офіційне закриття Року Росії в Україні майже збіглось в часі з двома історичними датами - це 350-річчя Переяславської Ради та 85 рiчниця Акту злуки Української Народної Республiки i Захiдно-Української Народної Республiки.

    Зокрема, у зверненні з нагоди Дня Соборності глава держави наголосив, що "ми зобов'язанi покласти край безвiдповiдальним спробам поширювати розкольницькi настрої у суспiльствi на догоду егоїстичним полiтичним iнтересам, припинити роздмухування до загальнонацiонального рiвня мiжпартiйних, мiжфракцiйних чвар та мiжособистiсної неприязнi полiтикiв".

    На це, за переконанням керівника краю, і спрямована діяльність обласної влади. А одним із її напрямків у майбутньому році стане робота по зміцненню стратегічного партнерства з Республікою Польща, рік якої в нашій державі, згідно Указу Президента, стартує 1 лютого.

    У кількох словах зупинився губернатор і на дорученні Президента щодо ефективності пенсійної реформи, назвавши документ дуже своєчасним. Дискусії навколо цієї теми тривають гарячі, то ж глава держави чітко вказав, що уряд має здійснити вичерпні заходи щодо недопущення зниження рівня життя пенсіонерів, невиправданого зростання цін та тарифів на товари першої необхідності, комунально-побутові послуги, медикаменти.

    А висновок з цього доручення напрошується один: Президент і надалі особливу увагу приділятиме вирішенню соціальних проблем і жодною мірою від них не дистанціюватиметься.

    Що ж, подібну оцінку можна впевнено давати і нашому керівництву. Розв'язання соціально-економічних проблем краю - ось що залишається на вістрі діяльності влади. Втім, вся діяльність і підпорядкована саме цій меті.

    Про результати ж цієї роботи йшлося на вівторковій колегії. Загальний підсумок: Програму соціально-економічного розвитку Закарпаття виконано. Однак говорити про остаточне вирішення всіх проблем ще завчасно. Незадіяних резервів і невикористаних можливостей маємо ще багато.

    Останню фразу, до речі, не варто сприймати тільки як банальний зворот. За словами Івана Різака, він у цьому переконується щоденно: як під час нарад, так і під час безпосереднього, як то кажуть на місці, знайомства із роботою районних держадміністрацій.

    Цьогоріч "гарячою" темою буде газифікація області. Оскільки оголошено про реалізацію програми повної газифікації сільських населених пунктів, то ж увага до неї буде не просто прискіпливою. І керівник краю не збирається "видавати" порції поблажливості нікому. Він, треба зауважити, перевернув з ніг на голову схему виділення на газифікацію коштів з Держбюджету: тепер допомога буде надходити тільки тим районам, керівники яких активно працюють, вишуковуючи джерела фінансування, залучаючи інвесторів, пропонуючи нові шляхи вирішення питання. Суто споживацька жилка, мовляв, у нашому бюджеті нема, то видайте із Державного, гратиме нині тільки негативну роль. За труд - і нагорода.

    Поки що маємо протяжність газових мереж чотири з половиною тисячі кілометрів. Природний газ є у 183 тисячах житлових будинків і квартир. 10696 жителів краю отримали голубе паливо у минулому році. Обсяги виконаних робіт по будівництву газових мереж у 2003 становлять 24 мільйона гривень. Найбільшою проблемою були недобудовані газопроводи. Рік тому їх було 600 кілометрів. Зараз ця цифра скоротилася втричі.

    Йшлося на прес-конференції і про те, як вирішуватимуться екологічні проблеми, як веснуватиметься на полях краю. Не оминули і політику.

    Журналісти цікавилися, на якому рівні знаходиться співпраця із народними депутатами від Закарпаття? Іван Михайлович, до речі, звертає на це увагу чи не на кожній прес-конференції, бо вважає, що народні обранці повинні, бо мають змогу, серйозно допомагати обласній владі. На жаль, демонструють прагнення до співпраці ще не всі нардепи. Такі, йдучи на контакти, висувають умови, скажімо, тільки меркантильного характеру, на кшталт: ти - мені, я - тобі. На це в губернатора одна реакція: "ув'язування співпраці із з'ясуванням відносин на базарному рівні НЕ БУДЕ. Загравання тут ні до чого. Йдеться тільки про розв'язання проблем регіону. І крапка.

    Чи усвідомлять це, до прикладу, народні депутати Сергій Ратушняк, Віктор Балога та Іван Іванчо - покаже час. Олеся СОКОВИК