ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Відпочинок повинен бути безпечним

    24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Інвестиційна привабливість рекреаційно-курортної галузі ніби сумнівів ні в кого не викликає, але питання пошуку надійного інвестора (існуюють істотні проблеми з обіговими коштами), капіталовкладень та рекреантів продовжують залишатися й надалі актуальними.



    Останніх, до речі, може “відлякати” не що інше, як стан пожежної безпеки туристично-рекреаційних та готельних закладів. Так, вже поспіль кілька років підряд на Закарпатті згорає один об’єкт, що належить рекреаційній сфері.



    У серпні 1999 року вогонь “побував” на турбазі “Кам`янка”, яка належала ЗАТ “Міжгірський лісокомбінат”. Збудована у 1987 році, за 12 років існування вона прийняла кілька тисяч відпочиваючих, серед яких і туристи з-за кордону. Результат “відвідин” вогню виявився плачевним — будівля бази, яку часто порівнювали з ялтинським “Ластівчиним гніздом”, залишилася без третього поверху та виконаного у гуцульському стилі даху з дранки. Для гасіння пожежі тоді залучали вогнеборців не тільки з найближчих Міжгір’я та Колочави, але навіть із далекого Хуста. Збитки могли б бути менш відчутними, якби дерев’яні конструкції, зокрема дах, яким поширювалося полум’я, були просякнуті вогнезахисним розчином. Пожежна драма “Кам’янки”, здавалося, повинна була насторожити керівників рекреаційних закладів, проте й сьогодні цілий ряд об’єктів продовжують експлуатуватися з такою вадою. Наприклад, дитячий табір “Смерековий камінь” села Осій Іршавського району. Він, до речі, цього року готується до прийому 120 дітей із Шевченківського району м.Києва та проведення цілого ряду всеукраїнських спортивних змагань, а також готується прийняти учасників Всеукраїнської експедиції “100 чудес світу. Краса і біль України” (всього близько 710 дітей). Залишається сподіватися, що керівники схопляться за голову і здійснять необхідні заходи, аби не піддавати загрозі життя маленьких українців.



    Поряд з іншими порушеннями вимог правил пожежної безпеки, непросочені вогнезахисними розчинами також дерев’яні конструкції й у санаторії “Перлина Карпат” на Мукачівщині, де у цьому році мають оздоровлюватися сім’ї потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС (всього передбачається реалізувати до 1460 путівок), та цілому ряді інших закладів подібного типу.



    Якщо декого не переконав випадок з “Кам’янкою”, то певно слід нагадати, що у листопаді 2000 року вогонь знищив спальний корпус гірськолижної бази “Ужок”, яка належала Закарпатському інституту методики навчання і виховання, підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. Причиною пожежі у даному випадку стало, до речі, як і у випадку з “Кам`янкою”, коротке замикання електромережі. Що ж до цих порушень, то на них наш рекреаційно-туристичний комплекс особливо багатий. Так, грубі порушення, пов’язані з електромережею, виявлені у санаторії “Поляна” на Свалявщині, який цього літа на кошти Київської райдержадміністрації реалізував 102 путівки для дітей із сімей чорнобильців та ще 50 — для матерів з дітьми. Неперевіреною на діелектрічну стійкість залишається ізоляція електромережі і в оздоровчому таборі “Зачарована долина” у селі Осій Іршавського району. Вже згадувана адміністрація Шевченківського району м. Києва у цьому році планує вкласти близько 700 тисяч гривень у добудову кількох споруд цього табору. Доводиться сподіватися, що київські “диригенти” добудови будуть більше перейматися питаннями безпечного відпочинку дітей, оскільки освоєних 80-ти тисяч грн. керівництву табору для здійснення першочергових заходів по нормалізації стану пожежної безпеки у “Зачарованій долині”, вочевидь, не вистачило.



    Чимало порушень, пов’язаних із електромережами (це одна з основних причин, через яку виникають пожежі на Закарпатті), виявлено й у ряді інших санаторіів та на туристичних базах.



    На завершення хотілося б згадати й найбільш трагічний випадок на пожежах, які мали місце у вказаних закладах. 13 вересня 2001 року у санаторії-профілакторії оздоровчого типу “Солені млаки” села Лісарня Мукачівського району загинула людина. Пересторога для керівників більш ніж знакова, адже розвиток рекреаційної сфери — справа потрібна, проте навряд чи нададуть їй привабливого іміджу пожежі на турбазах та у місцях відпочинку. Тим паче ті, на яких гинуть люди... Ярослав Бабяк, ст. інженер ЦГЗ ВДПО