ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

За два роки до Києва знову прибула гетьманська булава Богдана Хмельницького

    25 апреля 2024 четверг
    58 переглядів

    У національному історичному музеї реліквія буде до березня. Є надія, що й назавжди.Цитата з щоденника Олександра Довженка – травень 1944 року: "Над Десною музей-в"язниця. Убогий, хаотичний і нудний. Єдине, що впадало в очі, - шабля Богдана з незабутнім написом, складеним, без сумніву, в агітпропі – "Шабля відомого ката України, так званого Богдана Хмельницького, що придушив народну революцію на Вкраїні в 1648 році". На початку Великої Вітчизняної Сталін переглянув ставлення до ката народу, зробив з нього героя. Шабля ж, як і решта козацьких реліквій, загинула у Чернігові від бомб.



    Петро Толочко: "Про конкретний факт наявності шаблі богдана хмельницького у чернігівському музеї я сказати не можу, але саме по собі явище того, що наші люди справді не цінували свої історичні корені це справді так. Я знаю, що порівняно недавно в Переяслав-хмельницькому національному ітсорико-культурному заповіднику була викрадена шабля богдана хмельницького і на превеликий жаль я так і не знаю, чи вона знайшлася, чи повернулася до фондів музею."



    Вже понад два роки Фонд інтелектуальної співпраці "Україна-21 століття" намагається повернути в Україну клейноди Хмельницького з Польщі, Швеції та Росії. Тимчасово привозили прапор, булаву, шаблю, кубок та водосвятну чашу для експонування в різних регіонах України. Сьогодні на три місяці з Варшавського музею Війська польського до Києва знову привезлИ Богданову булаву. Руки головного ініціатора повернення клейнодів були у білих рукавичках і навіть трохи тремтіли від хвилювання.



    Богдан Губський: "Зразу після інаугурації ми від фонду звернемося до президента україни Ющенка вітора Андрійовича з проханням докласти всіх зусиль і провести переговори з президентом Польщі Кваснєвським, щоб можливо Польща нам зробила величезний подарунок, виявила акт доброї волі і на тих чи інших основах зробила акт політичний і передала булаву Україні."



    Сергій Чайковський генеральний директор національного музею історії України: "І якшо буде таке щастя, що булава повернеться вже на постійну прописку до нашої вільної незалежної україни, то я сподіваюсь, що буде прийняте рішення, що вона буде зберігатись саме в нашому національному музеї історії України."



    Булаву Хмельницького виготовили у 17 столітті османи з рога носорога, дерева, мосяжу та срібного дроту. ЗавдОвжки вона трохи менше 24-х сантиметрів, її значення для України – не має виміру. Адже саме ця булава за часів Хмельниччини символізувала єдність українських земель.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору