ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатська прокуратура: Деякі підсумки роботи за перший квартал 2006 року

    28 июня 2024 пятница
    26 переглядів

    Як відомо, з 1 січня цього року набрали чинності зміни до Основного Закону, прийняті парламентом 8 грудня 2004 року. Ці зміни торкнулися й діяльності прокуратури. Зокрема її чотири конституційні функції доповнено п”ятою: “нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами”.На цьому напрямі діяльності основні зусилля працівників органів прокуратури в Закарпатській області зосереджувалися на захисті конституційних прав і свобод громадян. Для цього використовувалися не лише цивільно-правові, але й кримінально-правові засоби прокурорського впливу. Їх доводилося застосовувати, щоб поновити права громадян на оплату й охорону праці, охорону здоров”я, соціального страхування, захист прав споживачів, пільгових категорій громадян, неповнолітніх.

    Як повідомили "UA-Reporter.com" у прес-службі прокуратури області, в процесі здійснення нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави було порушено 131 кримінальну справу, з яких половину уже розслідувано і направлено до суду; внесено близько тисячі приписів, подань і протестів, які розглянуто і задоволено. За актами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 643 тих посадовців, які допустили порушення прав громадян. За актами прокурорського реагування відшкодовано понад 7 млн. грн., у тому числі майже 1,5 млн. грн. до бюджету.

    Ці показники значно кращі за минулорічні. Наприклад, щоб захистити право на оплату праці, проти тих роботодавців, які знехтували ним і вчасно не платили людям зароблене порушено 7 кримінальних справ, внесено близько ста документів реагування, притягнуто до відповідальності 66 керівників підприємств. А головне – завдячуючи прокурорському втручанню працівникам виплачено 2,3 млн. грн. заборгованої зарплати.

    Прокурорські працівники забезпечили належне представництво інтересів громадян і держави в судах. Зокрема в порядку цивільного, господарського та адміністративного судочинства пред”явлено 734 позови, заяви, з яких в інтересах громадян 146. У цій цифрі також захист трудових, майнових, житлових, інших соціальних прав та прав неповнолітніх. Лише в порядку наказного провадження було подано 189 заяв про стягнення нарахованої, але не виплаченої людям судом заробітної плати.

    Прокурори взяли участь у розгляді судами 240 цивільних, 65 господарських та 9 адміністративних справ.

    Дійовішим став нагляд за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу зі злочинністю. Прокурорами порушено 281 кримінальну справу, виявлено та поставлено на облік 85 раніше не зареєстрованих злочинів, скасовано 84 постанови (переважно органів дізнання УМВС) про відмову в порушенні кримінальної справи з одночасним її порушенням, а також 52 постанови про їх закриття, 269 – про зупинення досудового слідства й дізнання, дано 333 письмові вказівки щодо їх розслідування. Упродовж першого кварталу прокурорами направлено до суду 131 подання про взяття під варту осіб, які підозрювалися у злочинах, з яких 27 судами відхилено. Майже всі такі кримінальні справи знаходилися у провадженні органів МВС. За ті чи інші порушення майже 170 працівників в міліції, СБУ, податковій міліції, митних органів притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Прокурори взяли участь і підтримували 485 разів державне обвинувачення в судах першої інстанції, з них 105 особисто прокурорами міст і районів. За апеляціями прокурорів переглянуто вироки стосовно 20 осіб.

    Органами прокуратури вирішено майже 1,5 тисячі звернень громадян, у 186 випадках їх права захищено.

    Слідчим апаратом прокуратури розслідувано 140 кримінальних справ, які направлено на судовий розгляд, що на 18,6 % більше ніж у першому кварталі минулого року. Серед них 16 справ про умисне вбивство; 7 – згвалтування; 20 – привласнення, розтрата або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем; 31 – зловживання, перевищення влади або службових повноважень, службове підроблення; 14 – одержання і давання хабара. Про злочини, вчиненні у сфері економіки, до суду направлено 66 справ. У процесі досудового слідства відшкодовано 885 тис. грн. з майже 1,5 млн. грн. встановлених збитків. На решту з них накладено арешт на майно.

    Про корупційні діяння розслідувано і надіслано на судовий розгляд 12 кримінальних справ, стільки ж осіб за це притягнуто до відповідальності. Здебільшого це державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, два працівники МВС та один ДПА, а ось депутата – жодного. Це пов”язано з сумновідомою депутатською недоторканістю, адже місцеві ради практично не давали згоди на притягнення підозрюваних у злочинах депутатів до кримінальної відповідальності. 4 квітня Верховна Рада скасувала депутатську недоторканість і найближчим часом кримінальні справи, порушені проти депутатів місцевих рад будуть розслідувані у повному обсязі й скеровані до суду.

    Днями на розширеній оперативній нараді з участю прокурорів міст і районів, міжрайонних і транспортних прокурорів підбито підсумки наглядової і слідчої роботи визначено ті “больові” точки, де за словами прокурора області Юрія Бенци потрібна концентрація зусиль і такі скоординовані дії правоохоронних органів, які б дозволили краще протидіяти злочинності захищати права і свободи громадян та інтереси держави.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору