ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Автоматичну систему для прогнозування паводків на річці Тиса доповнять 20-ма станціями дистанційного зв'язку

    30 июня 2024 воскресенье
    21 переглядів

    У рамках реалізації проекту Євросоюзу "ІНТЕРРЕГ ІІІ" інформаційно-вимірювальна система для прогнозування паводків на ріці Тиса, що діє у Закарпатті і зв'язана з аналогічною системою в Угорщині, поповниться 20 станціями дистанційного зв'язку. Про це повідомив керівник-менеджер проекту "Формування інформаційної протипаводкової системи між Ніредьгазою і Сату-Маре" Ласло Гідегкуті.Прогнозування паводків є основоположним елементом підготовки до захисту від паводків, що формуються в українському і румунському басейнах ріки Тиса. З метою забезпечення ефективних дій проти водної стихії у прикордонних Закарпатській та угорській Саболч-Сатмар-Березькій областях сформована спільна автоматична інформаційно-вимірювальна система для прогнозування паводків на міжнародній ріці Тиса (АІВС-"Тиса"). Її завдання - оперативно прогнозувати гідрографи паводків на річках басейну ріки Тиса за допомогою спеціального математичного, інформаційного, програмного забезпечення, підготовка прогнозних інформацій про параметри паводку і передача її в автоматичному режимі відповідним службам оповіщення та протипаводковим підрозділам.

    Як повідомив Ласло Гідегкуті, закарпатська частина системи, що складається з 15 станцій дистанційного зв'язку, внаслідок реалізації проекту буде поповнена ще 20-ма, а румунська - 50-ма станціями. Реалізація проекту, 95 відсотків витрат якого покривається за рахунок Євросоюзу, розпочнеться ще цього року. Таким чином, уже наприкінці цього - на початку наступного року буде завершено цілісну угорсько-українсько-румунську систему для прогнозування паводків, даними якої водночас користуватмуться відповідні служби водогосподарства з центрами у містах Ужгород (Україна), Ніредьгаза (Угорщина) і Сату-Маре (Румунія).

    Крім цього, у рамках програми ІНТЕРРЕГ ІІІА/ТАЦІС здійснюється також спільний проект "Розробка українсько-угорських комплексних планів протипаводкового захисту у розвитку водогосподарства та оновлення заплавних територій у регіоні "Берег" і басейну річки Боржава на українській і угорських територіях", повідомляє Степан Ваш, Укрінформ.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору