ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпаття: Малоберезнянський монастир зустрічав міжнародну прощу

  30 ноября 2020 понедельник

  У минулі вихідні на Закарпатті відбулася Міжнародна проща Вервиці за єдність церкви, на якій побувало 20 тисяч прочан.Два дні у василіанському Мало-Березнянському монастирі, що в закарпатському селі Малий Березний, юрмилися прочани зі Сходу й Заходу України, Сербії й Чорногорії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Росії. Тримаючи в руці вервицю, з благанням у серці вірники піднялися до храму.

  "Побувала у своєму житті у Ватиші, Лурді, — розповідає бабуся Марта з Виноградова, — а ось тут уперше. Ніколи не думала, що на прощу приїде стільки людей, їх не лякають ніякі кордони".

  У церкві монастиря відбулася архієрейська літургія. Відслужив її владика Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік. На проведення Міжнародної прощі в Закарпатті владику благословив Папа Римський.

  Перед вівтарем — Мукачівська чудотворна ікона Матері Божої, яку вважають покровителькою Закарпаття. Вона, як розповів владика Мілан Шашік, зображує 20 таїн Розалія. Ікона потрапила в Рим після падіння Візантії. По Першій світовій війні ікону закарпатським греко-католикам подарував Папа Римський Пій XI, а тепер до неї тягнуться прочани всього світу.

  Наприкінці свята вірники отримали текст посвяти непорочній Діві Маріі із закликом християн Сходу й Заходу створити єдину Церкву під керівництвом Папи Римського.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору