ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Студенти із литовської Клайпеди знайомилися з роботою українських митниць

    29 июня 2024 суббота
    26 переглядів

    На Закарпатті на базі Карпатського біосферного заповідника відбулась зустріч працівників Виноградівської митниці та студентів соціального факультету Клайпедського університету Литви, які
    здійснювали навчальну поїздку по території України.

    Клайпедський університет.
    Клайпедський університет.

    Як повідомили у прес-службв Держмитслужби України, ініціативу проведення зустріч виявили викладачі Клайпедського університету. Вони хотіли ознайомити студентів не лише з краєвидами та

    заповідниками Закарпаття, а також і з роботою митниці України, та проблемами, що виникають у її роботі та з шляхами їх вирішення.

    Пізнавальна зустріч проходила у вигляді семінару. Звичайно, директор заповідника д.б.н., професор Гамор Ф.Д. ознайомив усіх присутніх з діяльністю заповідника.

    З коротким історичним екскурсом про виникнення митної справи на території України, етапів створення та становлення Держмитслужби України, її структури, основні завдання та функції ДМСУ ознайомив присутніх начальник ВМО№1 Будніков М.В. Продовжив свою розповідь і про організаційну будову Виноградівської митниці та про основні

    завдання, які стоять перед митними органами на сучасному етапі.

    Запитання, які поступали від викладачів та студентів університету, носили пізнавальний характер, стосувались порядку переміщення через

    державний кордон товарів, проходження служби працівниками митниці, працівниками державної прикордонної служби. Поступали питання незаконної міграції, боротьби з контрабандою.

    Гостей також зацікавило питання про товарообіг та пасажиро потік в зоні діяльності Виноградівської митниці Допитливим студентам розповіли, що протягом 2007 року по пунктам пропуску, дислокованим на українсько-угорській ділянці державного кордону, продовжується тенденція до зменшення потоку пасажирів та транспортних засобів. Причина - вжиття угорською стороною посилених заходів протидії переміщенню з України продуктів харчування, тютюнових виробів, пального, а також непоодинокі випадки депортації громадян України, які раніше притягалися до адмінвідповідальності.

    Одночасно спостерігається тенденція до збільшення потоку пасажирів та транспортних засобів через пункти пропуску, що дислоковані на українсько-румунській ділянці держкордону.

    Досить цікаво розповіла Мартин М.Ю. головний інспектор відділу митних платежів митного поста “Рахів”, що обсяг вантажів, оформлених за перший квартал 2007 року, склав 89,4 тисяч тон.

    Повідомила також, що громадяни, які перетинають митний кордон України з Румунією та Угорщиною, у переважній більшості є жителями прикордонних районів України та суміжних країн. Повідомила присутнім, що на митному посту “Дяково” основним напрямком вантожопотоку і надалі залишається транзит товарів (біля 62%) через митну територію України із Румунії в Західну Європу, Росію та у

    зворотньому напрямку.

    Також було зазначено, що протягом першого кварталу 2007 року митницею порушено 6 кримінальних справ, загальна вартість предметів

    правопорушень по яким становить 2560236 грн. 5 з яких, за матеріалами справ про ПМП, запроваджених по фактам представлення для митного оформлення експортних операцій підроблених Сертифікатів про походження лісоматеріалівта виготовлених з них пиломатеріалів.

    Шоста справа - по факту незаконного переміщення 200590 пачок сигарет, загальною вартістю 501475 грн.

    Результатом збільшення кількості порушених кримінальних справ є визначення керівництвом митниці пріоритетних напрямків протидії контрабандній діяльності, а саме: виявлення ознак злочинної діяльності в сфері ЗЕД при вантажних перевезеннях.

    Дружня зустріч закінчилась, але ми впевнені, що вона ще повториться, адже працівникам Виноградівської митниці, справді, є що розповісти і поділитись великим професійним досвідом!

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору