ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: У Хусті для покриття дахів багатоповерхівок використовують чеський фатрафол з гарантією на 30 років

    03 июля 2024 среда
    21 переглядів

    У закарпатському місті Хуст завершився капітальний ремонт даху вже другої багатоповерхівки. Міцний дах над головою хустяни отримали завдяки проекту, що вже другий рік поспіль впроваджується Хустською мерією. За логікою речей, капремонти зобов’язані здійснювати ЖЕКи. Однак через відсутність коштів місцевий ЖЕК не має можливості виконати ремонтні роботи, а мешканці міста, у свою чергу, не сплачують квартплату через недієвість комунальників. Мер Хуста Михайло Джанда узявся розірвати замкнене коло та вперше за усю історію хустського самоврядування ініціював ремонт покрівель та внутрібудинкових мереж коштом бюджету міста. З цією метою у 2005 році передбачено використати 715 тисяч гривень.

    Для ремонту дахів у Хусті вперше на Закарпатті використали сучасний міцний матеріал чеського виробництва – фатрафол, термін служби якого не один сезон як, наприклад, рубіроїду, а 30 років за гарантією, повідомили “UA-Reporter.com” у прес-службі Хустської міської ради. Водночас спеціально запрошена луцька фірма, яка покриває дах фатрафолом, незмінну якість своєї роботи гарантує на термін 12 років. Якщо раніше при ремонті покрівель майстри знімали попередній шар, ладнали нові бетонні стяжки, то робота з елітним матеріалом фатрафолом займає не більше тижня. За цією ж технологію покрито дах німецького посольства у Києві, 5-зірковий готель у Трускавці тощо.

    Із застосуванням цього матеріалу вже проведено капремонт даху Хустської мерії, місцевого стадіону, у серпні також полагодять покрівлю спортзалу ЗОШ №1 (що не ремонтувався ще з 30-х років) та дитячого садочку № 11. Щороку новий якісний дах отримуватимуть також 3-4 багатоповерхівки. Мешканців будинків, дах яких уже відремонтовано, мерія закликає сумлінно сплачувати квартплату. Крім того, хустянам пропонують створювати товариства співвласників мешканців будинку. Кожному новоствореному об’єднанню міська рада зобов’язується одразу виплатити 10 000 гривень на розвиток. У такому разі сплачувана людьми квартплата йде виключно на потреби їхніх помешкань, без видатків на утримання штату ЖЕКа тощо. На зустрічах з міським головою мешканці висловлюють згоду та з радістю сприймають ідею об’єднання, однак далі слів у більшості випадків справа не заходить. Наразі у Хусті створено лише 4 такі товариства.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору