ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Відпочинок дітей має бути безпечним!

    28 июня 2024 пятница
    28 переглядів

    Літні канікули – період інтенсивного дитячого відпочинку та оздоровлення. Тому не дивно, що батьки бодай на місяць намагаються прилаштувати їх в різноманітні табори відпочинку. З багатьох причин більшість закарпатців зупиняє свій вибір на таких з денним перебуванням, що організовані безпосередньо при школах. А подібних закладів цьогоріч в області працюватиме 411. Ще 85 таборів стаціонарного типу також вже гостинно відкрили свої господи для дітей, які впродовж літа будуть набиратися сил і здоров’я перед новим навчальним роком. Усього впродовж трьох літніх місяців планується оздоровити 85300 дітей шкільного віку. Отож дитячі табори відпочинку Закарпаття будуть повністю заповнені. А як стоїть справа з безпекою юних мешканців, приміром, в протипожежному плані. Всі табори відпочинку з „пожежної” точки зору належать до групи об`єктів з масовим перебуванням людей, тож вимагають постійної уваги.

    На жаль, ситуація поки що підстав для оптимізму не дає. Цьому підтвердження - результати пожежно-технічних обстежень даних об’єктів, проведені органами державного пожежного нагляду УМНС України в Закарпатській області у квітні-травні цього року.

    Як показали перевірки, керівники та власники таборів відпочинку приділяють певну увага щодо виконання запропонованих вогнеборцями протипожежних заходів, але ті, що потребують матеріальних затрат не виконуються роками.

    Електрогосподарство деяких з перевірених об’єктів уже давно волає “SOS”. Так, в центральному таборі туристичного активу учнів України в селі Осій Іршавського району, мистецькому таборі „Юрта” в селі Пийтерфолво Виноградівського району з’єднання жил електромережі виконано методом „скрутки”. Не проводиться ревізія пристроїв блискавкозахисту будівель військово-патріотичного табору в селі Пийтерфолво, табору відпочинку „Виннички” на Виноградівщині, обласного туберкульозного санаторію „Човен”, що в селі Березники Свалявського району.

    Приміщення табору „Трембіта” в села Циганівці Ужгородського району не забезпечені в необхідній кількості первинними засобами пожежогасіння, на ДП ЛОК „Полонина”, в ДОТ „Зв’язківець” Закарпатської філії „Укртелеком” Перечинського району не проводиться технічне обслуговування та планово-попереджувальний ремонт вогнегасників, пожежні щити на території благодійного центру „Віфанія” в селі Поляна, СОТ „Латориця” в селі Сусково Свалявського району належним чином не укомплектовані протипожежним інвентарем.

    З року в рік не проводиться обробка спеціальними протипожежними розчинами дерев’яних конструкцій горищних приміщень ДОТ „Зачарована долина” в селі Осій Іршавського району, табору „Вогник” в селі Оноківці Ужгородського району.

    Щодо загальноосвітніх шкіл, на базі яких оздоровлюватимуться діти, то картина щодо пожежної безпеки також маловтішна. “Грішать” приміщення недостатньою кількістю первинних засобів пожежегасіння. В окремих будівлях відсутні потрібні евакуаційні виходи, а ті, що є захаращені всіляким крамом. Електрогосподарство також шкутильгає щодо пожежної безпеки.

    Керівники багатьох навчальних закладів не поспішають обладнувати приміщення системами пожежної автоматики, мотивуючи нестачею коштів. Приміром, в Тячівському районі з 24 ЗОШ, які підлягають обладнанню АПС, її змонтовано тільки на 8 об’єктах. Не краща ситуація й в інших районах.

    Виконуючий обов’язки заступника начальника УМНС України в Закарпатській області з наглядово-профілактичної діяльності Василь Ковач наголошує, що питання протипожежного захисту в місцях дитячого відпочинку та оздоровлення вимагають особливої уваги, адже, як кажуть, вогонь не вибирає. Не слід забувати, що кожний з керівників несе персональну відповідальність за життя та здоров`я дітей, які відпочивають у його закладі.

    До недбалих керівників, відповідно до чинного законодавства, застосовуються методи впливу. Органами державного пожежного нагляду області, за виявлені грубі порушення вимог пожежної безпеки, до адміністративної відповідальності було притягнуто 74 керівників та інших посадових осіб, призупинялася експлуатація 24 приміщень та 57 дільниць електромережі, що знаходились в пожежозагрозливому стані.

    За наслідками проведених перевірок проінформовано місцеві органи влади з відповідними пропозиціями щодо забезпечення надійної безпеки під час відпочинку та оздоровлення дітей та вжиття заходів реагування.

    Однак, схоже на те, що стан пожежної безпеки маленьких відпочиваючих турбує власне самих тільки пожежників. Саме тому недолугість дорослих керівників у протипожежній справі, вогнеборці намагатимуться компенсувати роботою з дітьми. Тому незабаром до таборів відпочинку посунуть перші червоно-багряні автомобілі, особовий склад яких розповідатиме дітям що потрібно робити аби не сталося пожежі, як себе поводити на воді, в лісі..., тобто всьому, що вимагає безпечна життєдіяльність. Про відповідне рішення Управління МНС України в Закарпатській області повідомляє Центр пропаганди цієї структури.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору