ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сергій ОЛЕКСІЮК: "Інвалідам — рівні права на ринку праці"

    26 июня 2024 среда
    76 переглядів

    Питання професійної реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями - одне із важливих і, разом з тим, складних, якому на державному рівні приділяється відповідна увага. Свідченням тому - Указ Президента України „Про вдосконалення державного регулювання у сфері зайнятості населення та ринку праці в Україні", в якому серед інших ставиться завдання працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, створення належних умов праці для таких осіб з урахуванням їх особливих потреб, відповідного облаштування виробництва та забезпечення доступу до них зазначених осіб.

    З метою реалізації завдань, визначених цим Указом, щодо працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення обліку людей з обмеженими фізичними можливостями, які потребують професійної орієнтації, перекваліфікації І працевлаштування, направлення їх на професійне навчання згідно з обраною професією з подальшим забезпеченням працевлаштування за фахом в організаціях та на підприємствах міста незалежно від форм власності, укладена 4-х стороння Угода. А соціальними партнерами підписання Угоди виступили Ужгородський міський центр зайнятості (директор С.М.Олексіюк), Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (керуюча Г.Ю.Боднар), управління праці та соціального захисту населення Ужгородського міськвиконкому, громадська організація „Ужгородське товариство інвалідів праці та дитинства „Оптиміст" (директор В.М.Марко).

    Відповідно до Угоди передбачається постійна координація зусиль сторін, причетних до справи працевлаштування інвалідів, постійний обмін інформацією, яка сприятиме узгодженій, перспективній, взаємовигідній діяльності з питань соціального захисту, соціально психологічної адаптації та сприяння працевлаштуванню працездатних інвалідів, залучення громадських організацій людей з обмеженими фізичними можливостями до контролю за дотриманням керівниками підприємств 4-відсоткової квоти на створення робочих місць для інвалідів.

    Разом з тим необхідно подбати про належний рівень працевлаштування інвалідів, і не лише на підприємствах, створених громадськими організаціями (УТОС, УТОГ), а й на інших підприємствах, установах, організаціях, особливо на тих, де забезпечується високий рівень соціальних гарантій.

    Підприємствами, установами, організаціями до центру зайнятості подається інформація про наявність робочих місць, на які можуть бути працевлаштовані інваліди. На початок листопада центр зайнятості володів інформацією від 33 підприємств та організацій про наявність 105 вакансій для працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями за професіями: швачка, комірник, касир, оператор розкрійного устаткування, ревізор, слюсар, столяр, охоронник, бібліотекар, підсобні працівники, прибиральники та ін.

    Значна увага центром зайнятості приділяється професійній реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями, наданню їм інформаційно-консультативних та профорієнтаційних послуг, інформуванню про соціальні послуги служби зайнятості щодо їх працевлаштування шляхом розміщення відповідної інформації (зокрема про наявність придатних для працевлаштування інвалідів вільних робочих місць) на сторінках друкованих ЗМІ, газети ОЦЗ "Зайнятість населення" та інформаційних стендах Центру зайнятості, міськвиконкому, міської лікарні.

    З початку року до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та консультацій звернулося 53 особи із числа Інвалідів, яким надані консультативні послуги та 15 особам видано направлення на працевлаштування, ІЗ осіб працевлаштовано.

    З ініціативи Ужгородського міського центру зайнятості 14 березня проводилась „ярмарок вакансій" для людей з обмеженими фізичними можливостями. На ярмарок 27 роботодавців запропонували понад 70 вільних робочих місць, (вакантних посад). Під час ярмарку люди з обмеженими фізичними можливостями мають можливість отримати інформацію про вакансії, профорієнтаційні, юридичні, психологічні послуги, безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями про можливість працевлаштування на вільні робочі місця, про умови праці, заробітку, тощо.

    Перспективи подальшого покращення роботи по соціальній адаптації інвалідів, вирішення питань їх зайнятості - у налагодженні тісніших зв'язків між центром зайнятості, Закарпатським відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Управлінням праці та соціального захисту Ужгородського МВК, залученні громадських організацій людей з особливими потребами, активніше висвітлення їхніх проблем щодо професійної реабілітації в засобах масової інформації.

    Сергій ВАСИЛІВ
    Підприємства обласного центру Закарпаття шукають кваліфіковані кадри
    Ужгород: Молоді люди становлять 37 відсотків тих, хто перебуває на обліку в міському Центрі зайнятості
    В Ужгородському міському товаристві учасників Афганської війни змінилось керівництво
    В Ужгороді відзначають День Перемоги і вшановують ветеранів Великої Вітчизняної війни

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору