ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У Будапешті обговорено стратегію зовнішніх зв’язків Угорщини з закордонними угорцями

    28 июня 2024 пятница
    35 переглядів

    За участю міністра закордонних справ Угорщини Кінги Гьонц і представників 9 організацій угорців, у т. ч. й України, у Будапешті відбулося обговорення стратегії зовнішніх зв'язків Угорщини. Про це повідомив власному кореспонденту УКРІНФОРМу речник МЗС Угорщини Лойош Селештеї.

    Метою зустрічі керівника МЗС Угорщини з представниками організацій угорців Австрії, Румунії, Словаччини, Словенії, Сербії, Хорватії, Демократичної спілки угорців України та Культурної спілки угорців Закарпаття було надати первинну інформацію з урядових джерел про стратегію зовнішніх зв'язків, що формується шляхом широкого обговорення. За інформацією речника міністерства закордонних справ, нинішня зустріч розпочинає широке обговорення відповідного проекту, який 31 жовтня у першому читанні схвалено угорським урядом.

    Як зазначається у повідомленні МСЗ Угорщини, ця зустріч свідчить про відкритість, з якою керівництво країни звертається до окремих прошарків угорців, розуміючи, що всеосяжну стратегію зовнішніх зв'язків на тривалий період можна сформувати і прийняти лише за умови передування цьому всебічного й грунтовного інформування, а також суспільного обговорення.

    Формування новітньої концепції стратегії зовнішніх зв'язків Угорщини розпочалося торік. Нинішній її варіант опубліковано на сайті МЗС Угорщини (www.kulugyminiszterium.hu), і після фахового та публічного обговорення намічено схвалити угорським урядом.

    Окрема наукова розробка "Майбутнє сусідських відносин Угорщини. Можливості і завдання", що підготовлена у рамках досліджень стратегії зовнішньої політики, стосується й відносин з Україною. Інтеграція України, її рішення щодо інтеграції у політиці традиційного сусідства Угорщини і Євросоюзу, що взаємодоповнюються, є найголовнішим питанням "східного виміру", йдеться у дослідженні. Розглядаючи різні сценарії інтеграції України, автори розробки вважають, що і для Української держави на перший план виступають питання різних форм зв'язків інтеграційного характеру, подальшого зближення, зокрема вільного руху товарів, послуг, капіталу, тобто, доступу на спільний ринок (deep free trade). Україна, зазначається у дослідженні, й надалі залишається для ЄС найважливішою цільовою країною, але без перспективи членства, повідомляє Степан Ваш, УКРІНФОРМ.
    У Будапешті відзначено значний потенціал співпраці України та Угорщини в реалізації спільних регіональних проектів

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору