ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Втрачені заощадження повернуть за рахунок приватизації

  21 января 2021 четверг

  Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до Закону «Про державні гарантії відновлення державних заощаджень громадян України».

  Законопроект, за прийняття якого проголосували 227 народних депутатів, визначає додаткові джерела коштів для повернення громадянам України знецінених грошових заощаджень.

  Це, зокрема, будуть кошти, які надходять від приватизації державних підприємств, кошти, отримані від частки акцій держави, розміщених в акціонованих підприємствах, 25 відсотків прибутку колишніх державних спеціалізованих банків і 50 відсотків прибутку Ощадного банку України.

  Порядок перерахування всіх цих коштів на позабюджетний рахунок Міністерства фінансів України визначає Кабінет Міністрів.

  Окрім цього, законопроект передбачає, що з 2004 по 2009 рік включно громадянам будуть повертати по 150 грн. на один внесок щорічно в межах коштів, зібраних на спеціальному позабюджетному рахунку; з 2010 по 2016 рік – по 300 грн. на один внесок щорічно.

  Крім цього, народні депутати ухвалили рішення при підготовці вищевказаного законопроекту до другого читання врахувати положення п’яти альтернативних законопроектів, зокрема законопроекту, який пропонує встановити мінімальний обсяг коштів Державного бюджету України на компенсацію знецінених заощаджень у розмірі не нижче від одного відсотка валового внутрішнього продукту, отриманого за рік, що передує бюджетному року.

  При цьому за заявою вкладника компенсація втрат від знецінених грошових заощаджень може проводитися шляхом безготівкового перерахунку коштів на оплату: житлово-комунальних послуг, послуг електрозв’язку; придбання зрідженого газу і твердого палива; навчання у вищих навчальних закладах; лікувальних засобів.

  ProUA
  ВР відмовилася міняти Закон «Про вибори Президента України»
  ВРУ ухвалила закон про загальнообов’язкове держсоцстрахування студентів

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Рейтинг: 
  Письмо редактору
  Похожие новости