ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатські “Дикі танці” в Києві

  28 января 2021 четверг

  “Дикі танці”, і музика з мобілок, і гуртожитські будні потрапили під пародійний приціл учасників конкурсу “Візитна картка вузу-2004”

  Випускники Академії муніципального управління, як завше, на свій випускний бал зібралися в столичній мерії. Перед урочистостями поважно зайшли до кабінету Київського міського голови Олександра Омельченка і побачили там макет... з величезною незабудованою територією. Чим її заповнити? У юнаків та дівчат одразу виникло безліч ідей. Утім, Олександр Олександрович студентів зупинив: того місця не чіпати, бо там відбуватиметься Євробачення-2005. Не подумайте, що так було насправді. Це молодь зі згаданої академії жартома імітувала пізнавані ситуації на конкурсі “Візитна картка вузу”. Його уже вшосте влаштовують у Будинку культури Національного авіаційного університету за підтримки Міжнародного благодійного фонду Святої Марії разом з постійною комісією Київради з питань гуманітарної політики на чолі з Ганною Матіко-Бубновою. Цього разу популярній акції посприяли також інші депутати, керівники столичної держадміністрації та народний мер, Герой України Олександр Омельченко.

  Крім команди Академії муніципального управління, гостей розважали “кавеенники” з економічного, авіаційного, транспортного університетів та університету будівництва та архітектури, Національної академії Служби безпеки України, Довжанського вищого економічного коледжу імені Василя Якуба “Бакалавр” із Закарпаття.

  У чорних мантіях з’явилися студенти Київського національного економічного університету. Адже справа їхнього життя — боротися з тіньовим бізнесом і вивести його на світло. Тож дві сили, зла і добра, змагатимуться вічно. Спудеї дали й кілька своїх фахових визначень: корупція — стерво, беззаконня — не ми такі, життя таке...

  Теж економісти, але із Закарпаття, запалили публіку ритмічними “Дикими танцями”. Виявляється, їхній навчальний заклад розташований у... селі. І багатьом це, так би мовити, до душі. Як ось Іванкові. Його дівчина Марічка, котру він безмежно кохає, хотіла покинути хлопця й поїхати на навчання в Київ. Та відкрили “Бакалавр”, тож усе склалося гаразд. Молодята побралися, в них народився син... Він, коли підріс, запитав маму, що таке гроші. А та відповіла: це коньяк, чоловіки в білосніжних сорочках та “дуті” машини, а чай, автобус і твій тато — безгрошів’я...

  Майбутні інженери з Національного авіаційного університету України переконані: у своєму вузі здобувають елітну освіту. І все завдяки їхньому ректорові, депутатові Київради Віталію Бабаку, який нещодавно відсвяткував п’ятдесятирічний ювілей. Хоча дотепні жарти стосувалися не лише його, а й директора Бориспільського аеропорту. Попрощалися ж штурмани такими словами: “Ми не кажемо вам “до побачення”, а кажемо “карбюратор”.

  Студенти Національної академії СБУ демонстрували силову виправку: голими руками розбивали дощечки, цеглини і вмить розгромили “терористів” з автоматами. Однак “агенти” пишаються не тільки своєю спортивною базою, а й талановитим музикантом Василем Скорейком. Він віртуозно підігравав на акордеоні в такт “Бумеру”, котрий лунав з мобілки. Хоча гумор цих конкурсантів, як з’ясувалося, чорний. Приміром, до лікаря прийшов чоловік із сокирою в спині та й скаржиться, мовляв, щось у нього негаразд. Ескулап і температуру міряє, і тиск, проте все ніби в нормі. Тож робить висновок: пацієнт здоровий.

  “Бригада” — так називають себе хлопці з Національного транспортного університету, заснованого далекого 1944-го. Колись вони водили трактори, бурували, малювали та будували. Нині ж — “круті”, при пістолетах, “інший базар”, одяг від кутюр’є, вечеря в елітних ресторанах та дорогі іномарки.

  А ось яку картину побачив сільський хлопчина (назвемо його Васильком) у гуртожитку будівельного університету. Голодні студенти мріють бодай про малесенькі помідори, шматок сала чи крильце з курочки. Потім їхній апетит розростається, тож тонни уявних харчів вони вже ріжуть бензопилкою, присмачують майонезом, який тече просто зі шланга... Все це так зацікавило абітурієнта, що він вступив до заповітного вузу, де йому замість квитка урочисто вручили... кельму.

  — Усі команди чудово виступали. Виконавська майстерність за шість років значно зросла, а номери вражають оригінальністю,— зауважила голова журі, депутат Київради, заступник начальника Головного столичного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, заслужений працівник культури України Ганна Матіко-Бубнова.— Нам довелося дуже довго сперечатися, щоб обрати найкращих.

  Отож суддівська комісія, до якої входили ректор Інституту екології медицини, голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Михайло Салюта, головний редактор газети “Хрещатик” Геннадій Кириндясов, художній керівник, директор Київського державного театру оперети Богдан Струтинський, ректор Інституту естрадного мистецтва, професор Олександр Чуніхін, композитор та продюсер Олександр Ягольник, режисер Національної радіокомпанії України Галина Гаценко, перше місце віддала команді Національного університету будівництва та архітектури (чотири тисячі гривень). Другими були хлопці та дівчата з авіаційного університету й Довжанського вищого економічного коледжу (по дві з половиною тисячі гривень кожній). Третю сходинку посіли і одержали дві тисячі гривень майбутні муніципальні управлінці. Інших учасників відзначили призами. Двокасетний магнітофон та книжки “Скарби Києво-Печерської лаври” вручили студентам транспортного університету та академії СБУ, а фотоапарати й магнітофон — команді Національного економічного університету.

  До слова, ведучий конкурсу Віталій Федянін оголосив, що наступного року “Візитна картка вузу” має здобути статус всеукраїнського творчого змагання.

  Хрещатик

  Фонди Закарпатського художнього музею поповнилися ще одним шедевром
  Угорському танцювальному ансамблю "Ритм" виповнилося 15 років
  Нова поетична збірка закарпатця Петра Мідянки (оновлено)

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Похожие новости