ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Зарплата на Ужгородщині — найвища серед регіонів Закарпаття

    29 июня 2024 суббота
    34 переглядів

    Черговий випуск статистичного бюлетеня, який вийшов в Управлінні статистики в Ужгородському районі Закарпатської області, містить основні показники розвитку Ужгородщини у першому кварталі 2007 року порівняно з аналогічним періодом минулого року.

    Отже, у першому кварталі поточного року приріст обсяг} виробництва зменшився на 11,4 %. Однак, це на 22,2% більше від середнього показника по області. Виробництво продукції по району займає друге місце серед адміністративно-територіальних одиниць області, поступаючись лише Свалявському району: Ці показники досягнуто за рахунок підприємств машинобудування (ЗАТ «Єврокар», ТОВ «Ядзакі-Україна» та ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед»), добувної, легкої (ТОВ «Росс-Україна) та виробництва харчових продуктів та напоїв (ОП «Ужгородський коньячний завод», СП «Влад» та фірми «Хіпп-Україна»).

    Переробна промисловість наростила обсяги на 58,6 %, приріст у виробництві харчових продуктів та напоїв склав 9,2%, збільшено випуск продуктів дитячого харчування, коньяку та борошна. Реалізовано промислової продукції на 388,6 млн. грн., що на 62,5% більше відповідного періоду минулого року, й склала 46,3 відсотка в обласному обсязі.

    Протягом кварталу виконано будівельні роботи на 8,5 млн. грн., що на 10,7% менше порівняно з відповідним періодом минулого року.

    На 97,8% зріс зовнішньоторговельний оборот експорту та імпорту товарів: експортовано товарів на 11,3 млн. дол. США та імпортовано на 72,6 млн. доларів.

    У загальному в економіці району за всіма видами економічної діяльності одержано 26,9 млн. грн. прибутків.

    Номінальна заробітна плата у лютому склала 1050 грн. і в два рази перевищує рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У той же час розрахунки населення за комунальні послуги погіршилися.

    У Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій по району налічувалося 1894 суб'єкти, з яких 1604 підприємств є юридичними особами. Із загальної кількості суб'єктів господарювання частка комерційних підприємств склала 1251 одиницю; 225 установ та організацій фінансуються з бюджету; 202-мають інші форми фінансування. За формами власності 44 одиниці - суб'єкти господарювання державного сектору, 276 одиниць-комунального, 1133 - суб'єкти права приватної форми власності. На ТОВ припадає 407 одиниць, фермерські господарства-300 та приватні підприємства - 272.

    За три місяці року по району ліквідовано 16 підприємств: шість підприємств сільського господарства, мисливства та лісового господарства; чотири - оптової та роздрібної торгівлі; три - будівництва та по одному в галузях промисловості, транспорту та у сфері надання індивідуальних послуг.

    Зменшення промислового виробництва допущено на п'яти підприємствах, одне у лютому не працювало.

    Обсяг реалізованої промислової продукції на особу збільшився і склав 5834,4 грн.

    Укладено договорів на поставку продукції на 348,0 тис. грн., з яких 14,7% припадає на замовлення іноземних партнерів. За перший квартал вартість переробленої давальницької сировини становить 5,7 млн. грн., й припадає на підприємства легкої промисловості.

    Середньомісячна заробітна плата штатного працівника у промисловості в лютому збільшилася на третину й становила 1384,06 грн., а це в середньому за годину становить 9,04 грн.

    Обсяги виконаних будівельних робіт збільшено на 13 підприємствах із 24.

    Автотранспортними підприємствами району за січень-березень 2007 року перевезено 25,4 тис. тонн вантажів та значно збільшено обсяг пасажирських перевезень на 14,2% тобто 492,6 тис. пасажирів.

    Діяльність підприємств щомісячного обліку по Ужгородському району в загальному була прибутковою. 74,5 % суб'єктів отримали 27,4 млн.грн. прибутків, 25,5 % допустили збитків на 0,5 млн. грн. Але загальний фінансовий результат, становив 26,9 млн. грн. прибутку.

    За результатами господарської діяльності 13 підприємств Ужгородщини, або майже кожне четверте, допустили збитки. Серед них ТОВ «Батерфляй», ТОВ СП «Терпак-транс», ТОВ «Приватне видавництво «Мистецька лінія», ПП «Титан-2005», ТОВ «Золота гірка», ТОВ «Туристичний центр «Верховина», ДП «Агропромисловий комбінат «Ужгородський». Разом з тим кожне десяте не отримало прибутків. Із збиткових стали прибутковими підприємства з виробництва електричного, електронного та оптичного устаткування.

    Чисельність штатних працівників збільшилася і у лютому становила 9239 осіб. Розмір середньої зарплати становив 1050,49 грн. і є одним з найвищих серед інших районів області. Нарахування за оплачену годину становили 7,22 гривні. Але залишається значною диспропорція заробітної плати між підприємствами району за видами економічної

    діяльності. Так найвищий рівень склався у сфері залізничного, наземного транспорту, додаткових транспортних послуг, добувної та переробної промисловості, державного управління. Значно нижчим є показник оплати працівників готельно-ресторанного господарства, освіти, охорони здоров'я та надання соціальної допомоги.

    На перше березня чисельність населення склала 66,9 тис. осіб. Народилося 140 діточок. У той же час у районі зберігається негативна тенденція відтворення населення. Природне зменшення становить - 57 осіб. Збільшилася кількість померлих дітей віком до року. Протягом двох місяців зареєстровано 52 шлюби та 21 розлучення.



    Станіслав МАТВІЄНКО, начальник управління статистики в Ужгородському районі

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору