ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ангели для перемоги світлих сил

    28 июня 2024 пятница
    23 переглядів

    Вони повинні посприяти нам на шляху до пробудження світлих потужностей суспільного розуму, вважає оригінальний скульптор Василь Сочка.Нині, немовби самі по собі, десь із підсвідомості прийшли в його творчість небесні ангели. Вони відразу отримали великий міжнародний успіх. Один ангел уже «полетів» до Ізраїлю, інший дуже сподобався угорцям, і стоїть нині, охороняючи їхнє консульство в нашій державі, на Православній набережній обласного центру. Але і на віддалі ці янголи бережуть нас.

    Ми сидимо на ресторанній терасі Ужгородського замку, їмо заморський десерт із різними фігами й ківі, і синтезуємо при цьому «ангельські» думки. Говорить представник Міжнародного фонду Святого Граля в нашій області, інженер-будівель-ник Володимир Коломенський - про причини успіху Василя Сочки:

    — Художників узагалі-то — море. Але тільки тоді, коли він не своєю причетністю до ритуалів, а в душі відкриває для себе Бога, — до нього приходить своя особлива техніка. Так трапилося в Сочки.

    — Може, і є в мене така техніка, — знизує плечима пан Василь. — Але я про це не знаю. Бо взагалі-то принципи об'ємної композиції відомі всім. В мене просто постійно лежить маса книг. Я їх читаю і відразу переплавляю в творчість.

    Він один з не багатьох в Ужгороді подолав три томи австрійця Освальда Бурнгардта «В світлі Істини» з ученням Святого Граля. Наразі в художника простежується концентрований рух угору. Синтетичний. Творчий. І зовсім не механічний. В його індивідуальному русі при роботі теж простежується об'ємна техніка, як і в готових композиціях.

    Це — рух до вершин мистецтва.

    ***

    Василь Васильович Сочка народився 1951 року в Ужгороді. Батько Василь Андрійович (літературний псевдонім Бор-жавин) має нині 85 років. Мама Катерина — музикант. Довгий час була викладачем фортепіано в музичному училищі імені Дезидерія Задора, має 81 рік. Закінчив десятирічну школу з математичним ухилом на Фізкультурній, В Ужгородське училище прикладного мистецтва не зміг вступити, бо туди приймали тільки після восьмого класу. «І добре, — коментує В.В.Сочка, — бо там би зробили з мене стандартну цеглину. Навчили би, ЯК ТРЕБА творити. І я би так нічого і не досягнув у творчості, відсунутий від самопізнання». По півтора року відучився на фізматі, а потім і на загальнотехнічно-му факультетах університету в Ужгороді. Для повного щастя цього йому цілком вистачило.



    «НЕ ВИТРИМАВ, БО НЕ ЗАХОТІВ КОНСПЕКТУВАТИ ЛЕНІНА...»



    Так пояснив Сочка факт, що наш верховинський вуз позбавився блискучого студента, так і не перетворивши його в дипломованого спеціаліста.

    — Але там, — радіє він, — я встиг узяти для своєї теперішньої творчості зерно з вищої геометрії Лобачевського. Вона ж використовується для правильного обрахунку неправильних фігур. Таких, які виходять у мене. Я зрозумів, що в кожній неправильності є Божа правильність, що все на світі, навіть музика з каскадами звуків — це велетенська сакральна геометрія. Вона, починаючи від атома і його нанаметральних складових, підіймається у вселенському просторі.

    Так він вийшов із рамок власне навчальних, коли вчишся-вчишся, щоб зрозуміти своє... нерозуміння всього.

    — Я, — каже Василь, добиваючи ніжний десерт, поданий нам, нещасним творцям Вічного, від щедрої душі доброзичливого Коло-менського, — вийшов за рамки жорсткої науки. І тоді все зрозумів. Якось враз!! Мені не треба тепер комп'ютера, логарифмічної лінійки. Рафіновані логічні німці мені просто не вірили, що все в моїх роботах можна зробити інтуїтивно і при цьому з абсолютною точністю аж до мікрона. Це треба, бауери і фрау, відчути в душі, бо розумом і я не поясню.

    — Духовна сутність запліднює розум, — вставляє Володимир Коломенський.



    «ЖІНОЧЕ НАЧАЛО ЗАВЖДИ КОМАНДУЄ ЧОЛОВІЧИМ...»



    Творять усе чоловіки, а гонорари тринькають жінки.

    Так уже повелося в цьому цікавому, як блискітка в очах куртизанки, світі.

    В усіх композиціях Василя Сочки простежуються прямі лінії чоловічого начала, якими командують лінії криві — жіночі. Якщо його композиції порізати в різних напрямках — то побачиш гіперболи: прямі й зігнуті водночас.

    Не Сочка, словом, а гіперболоїд інженера Гаріна.

    Інакше, мовляв, не вийде нічого путнього. Треба, щоби біля ЯН (повітряне чоловіче начало на Сході) було ІНЬ (земне жіноче начало), біля плюса — мінус. Якщо немає мінуса, знаємо з фізики, плюс не працює.

    Словом, якщо розумне і дурне гармонійно поєднати, зрозумів я, то і вийде натуральний ангел строкової чи надстрокової небесної служби.



    АНГЕЛЬСЬКЕ ПЛАТО МАЕСТРО СОЧКИ



    Ангелів він робить, як і належить за апокаліпсисом, по семеро. Сім потрібно — сім і з'являється. Потім, якщо Бог поможе, ще сім..

    — Головне, — пояснює скульптор, — не хочу ставати в процесі їх творення догматиком, класифікувати янголів, як зоолог, на види і підвиди. Тому, може, в мене не всі є ангелами в чистому вигляді. Є, можливо, деколи лише ан-гелоподібні фігури. Та загалом у мене зараз ангельський період.

    Ангели пішли один за одним.

    — В чому ж особливості ангелів, на твою думку?

    Ангел не обов'язково має бути з крилами. Це може бути куля, що світиться. Думаю, людська, осяяна Богом свідомість завжди народить потрібних їй янголів. У космосі космонавти бачили велетенські ангелоподібні фігури, та це не значить, що вони не можуть бути зовсім маленькі, майже незримі і незримі взагалі. Праматерія стягує по-різному атоми: в алмаза тісніше, у води — по-іншому, а в ангелів узагалі по-особливому. .. Через індивідуальну медитацію, не засмічену чужими думками, відкривається безмежна глибина буття.



    В РЕЛІГІЇ, ЯК У ДИМУ... ХТО СВІТЛО БАЧИТЬ, А ХТО — ТЬМУ...



    В релігійних течіях В.Сочка завше натикався на ухильні відповіді, як не шукав об'ємної повноти. Від такої собі Богородичної церкви поїхав навіть на курси в Москву. Зрозумів у білокам'яній: «Казарма!» Через два тижні втік. Як раніше з моторошного радянського університету.

    Завжди Землею йшли війська, а з ними — місіонери, щоб обертати захоплені народи в свою (правильну!!!) віру. Хоча в тих же індіанців було християнство. Просто не так називалося. І хрести були.

    — Тому, — вважає простий, як сонце над горизонтом, пан Сочка, — не треба ніколи іншим нав'язувати своїх ангелів. Не слід заганяти їх в одну форму. Все ж взаємно переливається, не треба його підганяти під одне, начіплювати подіям, істотам чи явищам загальноприйняті погони.

    Тому такі нестандартні внгели в Сочки.

    Від великої вселенської чистоти.

    Все ж людське (зло, добро) самими ж людьми взаємно поглинається, а над усім цим марнотним — абсолютна Божа чистота, яку треба любити, бо вона любить тебе. Покарати може тільки батюшка, а Бог тільки по-батьківському любить усіх.

    Нормальний він хлопець — Бог!



    Василь ЗУБАЧ, м.Ужгород

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору