ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ми наш, ми новий ВЕЗ збудуємо?

    28 марта 2024 четверг
    58 переглядів

    Віктор Ющенко покритикував ВЕЗ і ТПР, заявивши, що їх діяльність ретельно вивчатиметься. Президент сказав: «Де є клан, там є зона». Однак, зважаючи на все, в Україні з’явився новий клан. Чи буде нова зона, наразі не відомо.За кілька днів перед цим група депутатів внесла у ВРУ законопроект «Про спеціальну економічну зону Чигирин». Розмістити новонароджену ВЕЗ пропонується на території міста Чигирина і Чигиринського району Черкаської області. Функціонувати вона повинна до 1 січня 2034 року. Основними напрямками інвестицій анонсовано агрокомплекс, туризм, промисловість, а також нівелювання наслідків будівництва, перепрофілювання і закриття Чигиринської АЕС. Законопроект внесли народні депутати Володимир Демьохін, Ігор Шаров, Олег Зарубінський, Олексій Малиновський, Олександр Ткаченко, Віктор Тимошенко, Сергій Терещук, Сергій Осика і Омелян Парубок.



    Цікавим є склад ініціативної депутатської групи. Тут представлені комуністи, члени НАПУ, соціаліст, представники «Єдиної України» і Ігор Шаров. Здавалося б різних за своєю значимістю, ідеологією і партійністю депутатів об’єднують два фактори – сільське господарство і Черкаський край. Іноді і перше і друге разом.



    Безсумнівно, за законопроектом маячить тінь Богдана Губського, який має іманентний інтерес в агрокомплексі. Крім того, цей депутат пройшов у парламент по округу на північному сході Черкаської області. Тому присутність серед ініціаторів Сергія Осики і Володимира Демьохіна є цілком зрозумілою. Також логічною є і присутність серед них комуніста Олександра Ткаченка. З близькими до Губського структурами Богдану Володимировичу доводилося плідно співробітничати. Крім того, сам Ткаченко – аграрій, до того ж уродженець Шполи. Другий комуніст, Омелян Парубок – яскравий представник партійно-сільськогосподарської черкаської школи. Людина заслужена і відома, кажуть, що його відзначав особисто Леонід Брежнєв. Щоправда, він навряд чи має безпосередній бізнес-інтерес, однак зв’язаний корінням.



    Соціаліст Олексій Малиновський пройшов довгий шлях від вчителя в м. Черкасах, завідувача відділу місцевого РК КПУ, бізнесмена, до голови ОК СПУ. Не обійшлося і без аграріїв. Їх представляють колишній ендепіст Олег Зарубінський і Сергій Терещук, який раніше курував питання АПК в Черкаській ОДА. «Регіонал» Віктор Тимошенко має чітко виражений інтерес в цукровій промисловості регіону. Ігорю Шарову також не чужі питання АПК, хоча і в сусідній Кіровоградській області. В цьому аспекті варто відзначити, що раніше Чигиринський район входив до складу рідної області депутата. Звичайно, про якесь сильне регіональне лобі не йдеться, однак подібна єдність ідеологічних суперників більш ніж цікава.



    А ще подібні ініціативи аж ніяк не нові. 1 липня минулого року майже той самий склад депутатів (серед нинішніх ініціаторів відсутній Богдан Губський) вніс у ВРУ законопроект «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території Чигиринського району». Однак на засіданні Комітету екологічної політики, природокористування і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи було вирішено відхилити його. А 13 січня цього року Верховна Рада «прокотила» ініціативи. «За» проголосували всього 150 депутатів. «Наша Україна» віддала за законопроект тільки 4 голоси, в СПУ документ підтримав один Малиновський, а БЮТ взагалі утримався від голосування. Цікаво, що категорично «проти» голосував новопризначений міністр економіки Сергій Терьохін.



    І от не минуло й місяця, як у ВРУ з’являється новий законопроект, хоча тепер запропоновано створити ВЕЗ. Трохи інший коленкор, однак, як кажуть, від зміни назви сума прибутків не міняється. Виходячи з логіки, автори законопроекту не вносили б ініціативу відразу вдруге, якби не були впевнені в можливості позитивного розгляду питання в парламенті. Таким чином, зважаючи на все, йдеться про горезвісні торги. Адже НАПУ і «Єдина Україна» не отримали багато «сережок», очевидно домовившись про економічні бонуси.



    Якщо законопроект пройде, то цікаво, як будуть розгортатися події навколо інших ВЕЗ. Зважаючи на все, новий уряд в цьому питанні продовжить лінію старого. Тобто цілком можливе повторення ситуації, коли після критики регіональних ВЕЗ з боку Леоніда Кучми місцева влада в інших регіонах починала голосно кричати про те, що в їхніх областях із ВЕЗами все в порядку. Однак за яким принципом нова влада розділятиме «козлищ» і «агнців», поки що незрозуміло. Зрозуміло одне – інститут ВЕЗ буде жити, щоправда, можливо, на нових територіях.



    ProUA

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору