ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Мініроботи підкорять космос

    27 апреля 2024 суббота
    48 переглядів

    За допомогою мініатюрних роботів, розроблених російським ученим в Університеті штату Небраска, лікарі зможуть виконувати в космосі хірургічні операції. Маленькі роботи на колесах заввишки приблизно сім з половиною сантиметрів розміром з футляр для губної помади, можна буде вводити в організм через невеликі надрізи і управляти ними дистанційно.

    Деякі з роботів обладнані відеокамерами і ліхтариками і здатні передавати зображення назад хірургам. Інші мають вбудовані хірургічні інструменти, якими можна управляти дистанційно.

    «Ми вважаємо, що це буде заміна відкритої хірургії», - сказав у середу на прес-конференції Дмитро Олєйніков. Олєйніков є фахівцем з малоінвазивної і комп'ютерної хірургії в Медичному центрі Університету штату Небраска в місті Омаха, передає «Newsu.com».

    Офіційні особи сподіваються, що наступної весни NASA навчить астронавтів користуватися цими роботами, щоб у майбутньому можна було проводити хірургічні операції в космосі. Із-за затримок зв'язку, хірурги повідомлятимуть астронавтів, які команди давати роботам. А на Землі хірурги самі зможуть управляти роботами з різних місць.

    За словами Олєйнікова, випробування на тваринах пройшли успішно, а випробування на людях почнуться весною. Він додав, що роботи з камерами зможуть забезпечувати огляд ран, а роботи з інструментами зможуть діяти усередині тіла так, як на це не здатні руки хірурга. А оскільки через один надріз в організм можна ввести декілька роботів, це різко понизить інвазивність операцій і прискорить відновлення.

    «Ми вважаємо, що за допомогою роботів робота буде ефективнішою, ніж робота хірурга, - говорить він. - Зображення, яке посилає камера робота, краще, ніж те, що бачить хірург на власні очі, тому що зображення є збільшеним».

    Вартість одного робота зараз складає 200 доларів. При цьому роботи одноразові і після використання підлягають утилізації.



    Форум

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору