ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Недоліки Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” викликали невдоволення багатьох закарпатців

    24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Уже перші місяці реалізації вимог Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” показали, що з одного боку, окремим категоріям соціально незахищених сімей з дітьми, які отримували державну допомогу по старому закону, новим законом така допомога не передбачена взагалі, а, по-друге, новий закон не повністю узгоджений з деякими іншими законодавчими актами, зокрема Законом України “Про зайнятість населення”. Ці, а також інші недоліки закону викликають невдоволення великої кількості громадян, призводять в окремих населених пунктах до серйозної соціальної напруги.



    Наприклад, старим Законом “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” було передбачено призначення державної допомоги одному з непрацюючих працездатних батьків по догляду за дитиною – інвалідом до 16 років в сумі 41.30 грн. без врахування доходу. Новою редакцією Закону така допомога не передбачена взагалі. Закон України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” передбачає надбавку в розмірі від 24 до 40 грн. до соціальної допомоги – 56 грн. дітям-інвалідам. Якщо сім’я, наприклад, складається з непрацюючої матері та дитини-інваліда до 6 років, то в 2001 році вона отримувала соціальну пенсію і державну допомогу на загальну суму 113 грн.30 коп. У 2002 році, згідно з новим законодавством, така сім’я отримуватиме всього 80 грн. (56 грн. — соціальна допомога на дитину-інваліда та 24 грн. — вищезгадана надбавка). І то надбавка буде призначена лише за умови, якщо місячний доход цієї сім’ї не перевищує 160 грн.



    Отож, облдержадміністрація пропонує внести до вищезазначеного закону положення про призначення одному з працездатних непрацюючих батьків державної допомоги по догляду за дитиною-інвалідом в сумі 41 грн.30 коп. без врахування доходу. Таким чином, із урахуванням виплат Закону України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, в 2002 році вищеназвана сім’я отримуватиме 121 гривню.



    Торік в області 170 матерів отримували тимчасову допомогу на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або, якщо стягнення аліментів неможливе, – в розмірі 11 грн.80 коп. А оскільки новий Закон призначення такої допомоги не передбачає, то Закарпатська ОДА вносить пропозицію внести до Закону положення про призначення таким матерям державної допомоги в розмірі 25% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму.



    У 2001 році сім’я з двох непрацюючих і не зареєстрованих в службі зайнятості батьків на трьох дітей до 16 років отримувала державну допомогу. Тепер же, відповідно до законодавства України, така сім’я взагалі не має права на державну допомогу. Зважаючи на те, що область є праценадлишковим регіоном, а реєстрація осіб як безробітних є теж непростим завданням, тисячі сімей втратили право на державну підтримку. Тому облдержадміністрація вважає доцільним до прийняття Верховною Радою України нової редакції Закону України “Про зайнятість населення” та законодавства про особисте підсобне господарство відновити призначення грошової державної допомоги по догляду за трьома і більше дітьми непрацюючим працездатним батькам на підставі обстеження матеріального стану сім’ї комісіями районних державних адміністрацій, виконкомів міських рад або соціальним інспектором органів праці та соціального захисту населення. Прес-служба облдержадміністрації (за матеріалами управління праці та соціального захисту населення)