ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Повагу до закону прищепить міліція...

    25 апреля 2024 четверг
    59 переглядів

    У житті підполковника Юрія Пеци, наче в тій приказці: все повертається на круги своя. Починав він у «звичайній» міліції, потім була податкова, далі - знову УМВС... Прийшов Юрій Емілович в органи внутрішніх справ, як сам каже, досить пізно - 27-річним сімейним чоловіком. Починав оперуповноваженим служби боротьби з економічною злочинністю Ужгородського райвідділу УМВС, дослужився до начальника цього підрозділу. У цей час створювалась податкова міліція, і він разом з кількома товаришами по службі перейшов туди. Через кілька років став заступником начальника управління податкової міліції ДПА в Закарпатській області. Але обставини склалися так, що рік тому Юрій Емілович знову опинився у службі, звідки починався його міліцейський путівець: начальник відділення приватизації управління державної служби боротьби з економічними злочинами /УДСБЕЗ/ УМВС, а далі - заступник начальника цього підрозділу. Закінчив хімічний і юридичний факультети Ужгородського національного університету. Його портрет - на дошці пошани УМВС. Нагороджений знаком «За заслуги» І ступеня МВС України.- Юрію Еміловичу, минув рік, як ви повернулися в органи внутрішніх справ. Які враження?



    - Власне, завдання податкової міліції та УДСБЕЗ УМВС багато в чому збігаються. Тому не треба було докладати особливих зусиль, аби перекваліфікуватися чи адаптуватися ні тоді, коли я переходив в систему ДПА, ані потім, коли повертався в органи внутрішніх справ. Відмінність хіба що в обсягах і специфіці роботи. Різні у нас і масштаби службових інтересів. Крім специфічних функцій, ми нині, як і будь-який інший міліцейський підрозділ, беремо участь в охороні громадського порядку, розкритті тяжких злочинів і т.д. А різниця у кількості особового складу УПМ ДПА і УДСБЕЗ УМВС, до речі, не така вже й велика.



    - Чи й досі підтримуєте контакти з колегами-податківцями?



    - Звичайно. Зв’язки у нас тісні й взаємовигідні. Часто проводимо спільні відпрацювання, ділимося службовою інформацією, ведемо спільні справи. Не кажу вже про чисто людські стосунки - вітаємо одні одних з професійними святами, вдало проведеними операціями і т.д.



    - Непростим був минулий рік, у т.ч. й для міліції. Як закінчила його ваша служба?



    - Торік підрозділами ДСБЕЗ області виявлено 660 злочинів у сфері економіки, що на два кримінально-карні діяння більше, ніж у 2003-му. 500 злочинів - кваліфіковані. Задокументовано 346 тяжких та особливо тяжких злочинів (їхня питома вага від загальної кількості - 52,4 відсотка). У сфері службової діяльності виявлено 344 злочини, у т.ч. 48 фактів хабарництва (на 3 більше, ніж у попередньому році). Складено 22 протоколи про корупцію. Внаслідок реалізації оперативних матеріалів УДСБЕЗ УМВС викрито злочинну групу з ознаками організованості у складі семи чоловік, які протягом двох років займалися незаконними фінансовими оборудками.



    - Юрію Еміловичу, а на яких пріоритетних напрямках зосереджувала свої зусилля ваша служба торік?



    - Ми діємо у рамках чинного законодавства, відповідно до указів Президента України, рішень Координаційного комітету боротьби з корупцією і організованою злочинністю, у контакті з контролюючими та іншими правоохоронними органами. Головна наша мета - поліпшення захисту економічних інтересів області і держави в цілому, посилення протидії злочинності в стратегічно важливих, ключових галузях краю.



    Торік основна увага підрозділів ДСБЕЗ приділялася боротьбі з економічною злочинністю в банківській сфері (викрито 43 злочини), у сфері зовнішньоекономічної діяльності (18 злочинів), держбюджетній сфері (125), у сфері приватизації (84), агропромисловому комплексі (89), паливно-енергетичному комплексі (32), у сфері комп’ютерних технологій (10). Не випускали ми з поля зору і традиційну для нашого краю лісову галузь - викрито 80 злочинів, що, правда, на 24 менше, ніж у 2003-му.



    - Чи не могли б ви назвати кілька характерних прикладів зі своєї роботи?



    - Будь ласка. УДСБЕЗ УМВС викрило факти зловживань та службового підроблення посадовцями одного з відділів Ужгородської міськради, внаслідок чого державі завдано збитків на 21 млн. 244 тис. гривень. Йдеться про незаконне використання субвенції з Деравного бюджету на суму 57 млн. 19 тис. гривень (ці кошти призначалися на реконструкцію об’єктів комунальної власності). На підставі зібраних матеріалів прокуратура Закарпатської області за фактом зловживань службовим становищем та службового підроблення порушила кримінальну справу.



    Подібні порушення допущено і під час приватизації об’єктів агропромислового комплексу, внаслідок чого, приміром, членам трудового колективу ВАТ «Тиса» із селища Вилок Виноградівського району завдано збитків на один мільйон 75 тисяч гривень. Тут не були поділені між працівниками, які мали на це право, акції згаданого ВАТ, хоча з протоколу зборів випливало, що все в порядку. Насправді такі збори не проводилися і відповідне рішення не приймалося. Отже, знову маємо справу зі зловживаням та службовим підробленням. І тут прокуратура Виноградівського району порушила кримінальну справу.



    Або таке. У грудні на посту ДПС ДАІ «Лазіщина» Рахівського райвідділу УМВС було зупинено КамАЗ із причепом-цистерною, наповненою спиртом. Із супровідних документів випливало, що «вогняна вода» транспортується на адресу радгоспу-заводу «Мукачівський». Під час перевірки з’ясувалося, що виробник - Підгайчиківський спиртзавод Івано-Франківської області - свою продукцію згаданому закарпатському підприємству не відправляв. Просто були оформлені фіктивні документи, що давали можливість ухилитися від сплати обов’язкових платежів до бюджету. Державі завдано збитків майже на 220 тисяч гривень. Спирт вилучено. Прокуратурою Рахівського району порушено кримінальну справу.



    - Як розслідуються «економічні» правопорушення?



    - Торік у слідчих підрозділах органів внутрішніх справ та прокуратури знаходились у провадженні кримінальні справи за 1046 економічними злочинами, розслідувано 731 із них. Більше справ, ніж у попередньому році, направлено в суд - 568 проти 533.



    До речі, виявлено п’ять злочинів зі збитками понад один мільйон гривень та 32 злочини - зі збитками понад 100 тисяч гривень. По закінчених провадженям кримінальних справах встановлено збитків на загальну суму майже 8 мільйонів гривень, з яких реально відшкодовано 6,6 мільйона. Всього ж забезпечено відшкодування збитків (з накладенням арешту на майно) на загальну суму 9,5 мільйона гривень (майже 120 відсотків).



    - З якими структурами і службами взаємодієте у боротьбі з економічною злочинністю?



    - Передусім з органами прокуратури, СБУ, митниками, прикордоннниками і, як я вже казав, податківцями. З міліцейських служб я б виділив УКР, УБОЗ, УДАІ, слідче управління та інші.



    - Чи не позначилися події останніх місяців минулого року на економічній правосвідомості населення і роботі міліції, зокрема, й працівників УДСБЕЗ УМВС?



    - Не виключаю цього, оскільки в каламутній воді завжди легше рибку ловити. А от зі статистикою, так званою «справною» цифрою стало важче. Адже у згаданий період наші працівники займалися, так би мовити, «непрофільною» роботою - охороною стратегічних об’єктів і громадського порядку. Тоді, як кажуть, було не до статистики. Однак тепер від нас вимагають показники, бодай дещо кращі, ніж у 2003-му році. Гадаю, застарілу «галочно-палочну» систему звітності у нашому відомстві пора міняти. На першому місці має бути не гола арифметика, а якість роботи, наприклад, збережені для держави кошти.



    - Юрію Еміловичу, як почався для вас цей рік?



    - Як у всіх людей - з надії на краще. Сподіваємося внести і свій вклад у досягнення позитивних змін, зокрема, в економічній сфері нашої області. Вже маємо кілька вагомих справ, одна з них - затримання групи рівненських фальшивомонетників, які реалізовували стодоларові підробки на ринках Ужгорода (матеріал про це читайте на 5-ій сторінці - Я.Я.). Певен, роботи нам не бракуватиме й далі...



    - Що сказали б на завершення розмови тим, хто не дружить з законом?



    - Якщо вони добровільно не проймуться повагою до закону, то міліція їм у цьому допоможе...



    - Спасибі за розмову.





    Інтерв’ю провів Ярослав Ядловський



    МВС України

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору