ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Реорганізація Ужгородської центральної клінічної лікарні — вимога часу

    27 мая 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    Бодай для того, аби зробити аналізи крові при працевлаштуванні и отриманні прав водія. Медичні установи та послуги їх працівників часто не “витримують” навіть критики. Не мені вам розказувати. Всі знають, що медицина в Україні безкоштовна. Наскільки — спробуй прихворіти...

    Але суть матеріалу полягає зовсім не в тому, аби обпаплюжити когось окремо чи загалом людей, які “складали” клятву Гіпократа.

    Нема безвихідних становищ. Врятувати ситуацію чи, бодай, покращити можуть тільки правильні рішення.

    Питанню реорганізації Ужгородської центральної міської клінічної лікарні депутати Ужгородської міськради на 33-й сесії XI скликання приділили значну увагу. Аби якнайглибше його вивчити, депутати прийняли рішення про створення спеціальної комісії, яку очолив міський глова В.Погорєлов.

    У спеціальному коментарі для газети ”Репортер” завідуючий відділом охорони здоров’я Ужгородського міськвиконкому Ігор Рошко сказав наступне:

    — Враховуючи сучасні вимоги організації надання медичної допомоги мешканцям міста та особливості формування бюджетів лікувальних закладів, необхідність чіткого визначення обсягів фінансування окремо стаціонарної та амбулаторно-поліклінічної допомоги, обсягів фінансування пріоритетних медико-соціальних програм, зважаючи на введення страхової медицини в Україні, доцільно провести розмежування між стаціонарною, амбулаторно-поліклінічною службами та рододопомагою шляхом реорганізації ЦМКЛ з утворенням окремих закладів (міської клінічної лікарні, міської полікліники, міського пологового будинку). Це дасть змогу, насамперед, покращити незадовільний технічний стан поліклініки. Адже необхідно спрямовувати кошти (як це практикує вся Європа) на профілактику. Бо краще і економічніше запобігти хворобі, аніж потім її лікувати. Реорганізація буде першим кроком до вступу в страхову медицину. Це дасть можливість налагодити взаємовідносини між трьома суб’єктами: лікувальний заклад — пацієнт — страхова компанія.

    Практика реорганізації підтверджує в усіх обласних центрах України, районних центрах, в тому числі в Закарпатській області, що структуризований лікувальний заклад завжди є більш мобільним та гнучким в управлінні.

    Зростає і рівень відповідальності керівника за конкретний напрям роботи. Крім того, раціонально та ефективно використовуються і розподіляються бюджетні кошти, в тому числі для своєчасної виплати заробітної плати.