Сезон «полювання» на медалі відкрито!

24 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

І ось, нарешті, з приходом весняного потепління «полювання» на медалі відкрито! Стартами в угорському Дебрецені на традиційних міжнародних змаганнях «Альфьольд купо» («Аlfold сиро») та «Чоконой купо» («Сsokonoi сиро») відкрив рахунок цьогорічним перемогам 25-річний військовослужбовець з Мукачева Вячеслав Мухідінов. І якщо у першому турнірі на п’ятнадцятикілометровій трасі його суперники ще намагалися чинити якийсь опір, то вже на наступному їх очікувала нищівна поразка - члени мадярської збірної Йозеф Кіш та Отгіло Йєсак відстали від нашого краянина відповідно на шість та десять хвилин. У змаганнях юніорок впевнено перемогла Сава Жигмонд з Мішкольця, в активі 17-річної чемпіонки світу серед юнок 2000 року мукачівки Мари Семак (ЗОШ №1) нагорода за друге та третє місця.

Вже за тиждень після цього в складі національної збірної у Великобританії Мухідінов прийняв участь у турнірі із серії Світових рангових змагань «Jan Kjellstrom O-Festival». І знов зійшов на п’єдестал пошани, виборовши срібну (на класичній дистанції) та бронзову (у спринті) медалі! Ще одна вихованка мукачівського СК «Товариш», випускниця ВПУ №3 Ганна Телякевич, посіла в змаганнях жінок місце у другій десятці. В естафеті українська чоловіча команда, до складу якої окрім закарпатця входили киянин Віталій Гавриленко, Максим Штельмах з Вінниці та харків’янин Геннадій Корчевський, фінішувала шостою.

А в Закарпатті минулих вихідних пройшла першість Міністерства освіти і науки України серед спортсменів 1986-1989 років народження (змагання північно-західної зони). Чому вибір Міністерства випав на нашу область? На це запитання директор обласного центру туризму і спорту учнівської молоді Володимир Чепа відповів так: «Наш край має багаті традиції в організації таких заходів. Саме у нас 1963 року пройшли перші Всесоюзні змагання з орієнтування, не раз ми проводили різноманітні чемпіонати і турніри. Саме Закарпаття є найактивнішим «донором», який постачає кваліфікованих спортсменів до національних збірних команд з цього виду спорту. Ось і цей старт став останньою перевіркою для юнацької збірної України, яка по закінченні змагань вирушає до Португалії на чемпіонат світу серед школярів. В складі команди четверо закарпатців, а очолює команду методист ЦТКЕСум, керівник мукачівського клубу «Товариш» Олександр Цепурдей. Тож вибір місця є невипадковим».

Із самого першого старту закарпатські орієнтувальники були налаштовані боротися за призові місця. З кожним днем дистанції ставали більш довгими, а місцевість за рельєфом складнішою. Золоту медаль за самий високий результат на «класиці» серед дівчат 1986-1987 рр. народження виборола десятикласниця ЗОШ №1 з Мукачева Ольга Гуніна (на спринті вона була другою). Успіх старшої подруги по команді підтримали молодші - 13-річна мукачівка Іванна Бринзяник (ЗОШ №11) випередила всіх 22 суперниць на трикілометровій трасі, а Дарина Куриленко з Ужгородської ЗОШ №11, пропустивши поперед себе лише Світлану Чуй з Івано-Франківська, на середній дистанції показала другий результат. Ще більш вдало виступили у цій віковій категорії хлопці. Учні Мукачівської ЗОШ №1 Олександр Букланов та Андрій Липченко буквально «порвали» всіх суперників, не залишивши їм жодного шансу. Сашко тричі перемагав, а у активі Андрія - три срібні нагороди. І лише за треті місця змогли посперечатися їх численні супротивники. У підсумку «бронза» за середню дистанцію дісталася Арсену Пекарку з Калуша, на «класиці» її виборов буковинець Андрій Колотило, а у спринті - Юрій Тимків з Івано-Франківська. Ще одну медаль - за друге місце в старшій віковій групі на середній (п’ятикілометровій) дистанції - приніс закарпатській команді Олександр Повшик з мукачівської ЗОШ №11.

З такою дружною і працьовитою командою можна успішно виступати на змаганнях будь-якого рівня! Марина БОБУСЬКА, м.Мукачево