ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

«Ситий грудень» та голодний рік

  16 января 2018 вторник
  Аватар пользователя Виталий_Цимба

  grivna1.jpg

  У ДССУ (http://www.ukrstat.gov.ua/) розповіли про зростання номінальної заробітної плати майже на чверть, порівняно з 2015 роком. Індекси реальної заробітної плати по регіонах можна побачити тут (http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2016/gdn/izp/izp_u/izpm_16_u....). Усього в середньому, за даними держстату, на сьогоднішній день номінальна зарплата збільшилася на 23,8% в грудні 2016 року порівняно з груднем 2015 року, у той час як реальна заробітна плата зросла на 11,6%. На перший погляд, результат непоганий, але є декілька негативних моментів, на які слід звернути увагу.

  1). Купівельна спроможність зарплат у широкого загалу населення, не дивлячись на прокламацію підвищень, неухильно продовжує падати. Досить згадати, що за 2016 рік тарифи на опалення зросли на 88%, електроенергію - на 60%, природний газ - на 42%. Звідси, до речі, і масові неплатежі за комунальні послуги, навіть при охопленні двох третин домогосподарств субсидіями.

  2). Уряд зробив авансові виплати бюджетникам в грудні ніж забезпечило прискорене зростання зарплат в цьому місяці і в цілому покращило показники року (зі статистичної точки зору). Так що звітний приріст зарплат в значній мірі створений штучно.

  «Додайте до сказаного високий рівень заборгованості по заробітним платам (1,8 млрд.гривень). Справедливості заради скажу, що в промисловості і будівництві за минулий рік ситуація дещо виправилася. Але ось в сільському господарстві заборгованість зросла на 36%, операціях з нерухомістю - на 29%, торгівлі - на 28%», - розповідає про інші моменти, які стосуються поточної ситуації у бюджетній сфері екс-голова НБУ Сергій Арбузов (https://www.facebook.com/SergiyArbuzov/posts/1280658848662397).

  Отже, з одного боку в нас вигадана статистика, з іншого – величезна кількість системних проблем, які уряд зовсім не вирішує (і навіть не намагається). Висновок з цього боку напрошується невтішний: схоже, населенню доведеться сидіти без підвищень до грудня 2017-го. У грудні ж буде нове підвищення, разове, задля статистики, після чого тим, хто доживе, сидіти ще один голодний рік.

  Загрузка...