ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Своє професійне свято і 8-му річницю створення Державної податкової адміністрації України податківці Закарпаття зустрічають з відрадним показниками у роботі

    26 апреля 2024 пятница
    30 переглядів

    Завдяки позитивному розвитку економічного потенціалу краю (обсяг промислової продукції перевищив показник відповідного періоду минулого року на 33,6 відсотка , а експорт продукції зріс у 1,7 раза), активізації підприємництва, інвестиційної політики держави в цілому і зокрема органів місцевого самоврядування, завдяки тісній співпраці та налагодження партнерських відносин з платниками податків, роботі по детінізації економіки та посилення боротьби з ухиленням від сплати податків вдалося за 9 місяців 2004 року мобілізовати до Зведеного бюджету області 441,6 млн. грн податків та зборів, які контролюються податковими органами, що на 16,9 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них до Державного бюджету надійшло 247,4 млн. грн або на 29,4 відсотка більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Виконання планово-нормативної бази державного бюджету забезпечено на 102 %. Перевиконано також прогнозні показники надходжень до місцевих бюджетів. При цьому рівень добровільної сплати податкових зобов’язань за цей час склав 96 відсотків.

    У збільшенні надходжень до бюджетів усіх рівнів значну роль відіграла практична реалізація інвестиційних проектів в спеціальній економічній зоні “Закарпаття” та на території пріоритетного розвитку нашої області. Лише за цей рік інвестиції в основний капітал краю зросли в 1,6 раза. Завдяки таким підприємствам як ТОВ “Єврокар”, ТОВ “Ено-меблі”, СП “Гроклін-Карпати” та ряду інших, які ведеть активну інвестиційну діяльність, державний і місцевий бюджети за девять місяців отримали понад 70 млн. грн., що складає 18 відсотків загальних надходжень.

    Для забезпечення стабільного, щомісячного виконання прогнозних показників з мобілізації надходжень наповнення бюджету, колективи податкових органів області постійно працюють над розширенням бази оподаткування. Спільно з обласною держадміністрацією ДПА у області постійно аналізує вклад до державної скарбниці кожної галузі, кожного підприємства. Результати аналізу розглядаються спільно з їхніми керівниками, приймаються рішення щодо шляхів виходу з кризового стану або його попередження.

    Надаючи підтримку сумлінним платникам податків, податківці більш вимогливо підходять до тих, хто намагається мінімізувати сплату податків або не робить практичних кроків для підвищення рентабельності своєї ж діяльності. Це змушує керівників усіх підприємств шукати шляхи підвищення ефективності господарювання, що позитивно позначається на стані надходжень до бюджету. Так, значно збільшилися податкові надходження від підприємств туристично-рекреаційної та лісової і деревообробної галузей. За підсумками 2003 року Подякою сумлінному платнику податків було відзначено найбільше їх представників. І в нинішньому році вони не збавляють темпи розвитку. Намітилася позитивна динаміка у сплаті податків підприємствами легкої промисловості.

    Поліпшенню адміністрування податків, зокрема податку на прибуток та податку надодану вартість слугували і проведені заходи по модернізації податкової служби, ротація кадрів на рівні податкових інспекцій. У більшості інспекцій зміцнено керівництво підрозділами оподаткування юридичних осіб. Внаслідок цього посилено увагу до роботи збиткових та малоприбуткових підприємств, що позначилася на зростанні надходжень податку на прибуток у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 26,2 відсотка. Ще кілька років тому їх питома вага “збиткових” складала більше 15 відсотків серед платників податку на прибуток. Нині - менше 0,8 відсотка.. Лише протягом 6 місяців 2004року число збиткових підприємств скортилося у 2,8 раза – з 128 до 47, а сума збитків зменшилася з 92,4 млн.грн. за підсумками 2003 року до 38,7 млн. грн. за підсумками 6 місяців нинішнього. До сплати податку на прибуток нинішнього року додатково залучено більше 250 підприємств, які раніше декларували збитки або нульове значення об’єкту оподаткування.

    Значну роботу проведено по підвищенню ефективності справляння податку на додану вартість. Як наслідок - за 9 місяців 2004 року його надходження збільшилися на 24,2 відсотка проти відповідного періоду минулого року. Шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, погашення векселів та здійснення інших заходів розв’язано проблему погашення протермінованої бюджетної заборгованості з ПДВ. У цьому особливу роль відіграли заходи по виконанню відповідного Указу Президента України. Крім того, в результаті проведеної контрольно-перевірочної роботи всіма підрозділами податкової служби області протягом 9 місяців нинішнього року упереджено 270 фактів безпідставного відшкодування з Державного бюджету ПДВ на загальну суму понад 29 млн.грн., що становить 29 відсотків до загальної заявленої до відшкодування cуми в поточному році.Це у 2,3 рази більше, ніж за весь 2003 рік.

    З метою зменшення втрат ПДВ проведено інвентаризацію його платників, запроваджуються проекти автоматизації справляння ПДВ, йде створення бази даних про операції продажу/придбання товарів (робіт, послуг), впроваджується електронна звітність.

    Постійно удосконалюються методи та організація контрольно-перевірочної роботи – однієї з основних функцій податкової служби. Внаслідок цього підвищується її ефективність. Протягом 9 місяців за результатами перевірок суб’єктів підприємницької діяльності щодо повноти сплати податків до бюджетів донараховано майже 21,8 млн.грн. На 75,4 млн.грн. зменшено від’ємне значення об’єкту оподаткування. Тут основними напрямами роботи і надалі залишається проведення постійного контролю за СПД, які мінімізують сплату податків, проведення перевірок СПД, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами, застосування непрямих методів визначення податкових зобов’язань платників, які мають низьке податкове навантаження, контроль щодо законного використання податкових пільг.

    Незважаючи на зменшення ставки податку на доходи фізичних осіб, завдяки розширенню бази оподаткування та посиленню контролю за виплатою доходів вдалося не допустити втрат місцевих бюджетів як по цьому, так і по інших податках. Зокрема до Зведеного бюджету податку з доходів фізичних осіб надійшло 129,8 млн.грн., що на 1 млн. грн. більше, ніж торік. Одним з напрямків такої роботи по розширенню бази оподаткування стало залучення до підприємницької діяльності все більшого числа громадян. З цією метою спільно з органами місцевого самоврядування проводяться зустрічі керівників органів податкової служби обласного і районного рівня з трудовими колективами, депутатським активом населених пунктів, активом громадських організацій підприємців, інші масово-роз’яснювальні заходи щодо економічного та соціального значення самозайнятості громадян та сплати податків. Уже в нинішньому році таких заходів проведено більше 200. За цей час підприємцями зареєструвалося 3,5 тисяч громадян, в результаті чого доходи від підприємницької діяльності фізичних осіб значно зросли.Зокрема на 21,8 відсотка збільшилися надходження єдиного податку, на 7, 2 відсотка - податку з власників транспортних засобів, на 12, 7 відсотка - місцевих податків і зборів. В цілому податкові надходження до місцевих бюджетів області збільшилися на 4,1 відсотка.

    Відповідна скоординована робота ведеться по скороченню податкового боргу. За рахунок таких заходів зведений бюджет області поповнився на 27 мільйонів, а сам податковий борг за податковими зобов’язаннями зменшився за 9 місяців у порівнянні зі станом на 1 січня - майже на 13 мільйонів. При цьому сума переплат за цей період також скоротилася .

    Вагомий вклад у наповнення бюджетів усіх рівнів вносять працівники підрозділів податкової міліції. Здійснюючи заходи по виконанню Указів Президента України щодо посилення боротьби з економічною злочинністю, ними виявлено та припинено 120 злочинів у сфері оподаткування. Підрозділи оперативного контролю та податкової міліції постійно виявляють порушення в готівковому обігу, вилучають з тіньового обігу десятки тонн необлікованих, контрабандних та фальсифікованих товарів, іншої продукції. При цьому за 9 місяців у процесі здійснення оперативно-розшукових заходів по встановленню шляхів надходження на ринки області фальсифікованої продукції припинено діяльність 32 підпільних цехів по її виробництву, у т.ч. 16 – по нелегальному виробництву алкогольної продукції, 18 нелегальних АЗС. За цей період з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 5,3 млн.грн., частина яких поповнила державний бюджет. Цим самим створюються кращі умови для господарювання легальних суб’єктів підприємницької діяльності, для сумлінних платників податків.

    Активізовано роботу по виявленню та припиненню діяльності фіктивних фірм, які використовуються для ухилення від сплати податків та відмивання доходів, одержаних незаконним шляхом. З початку року припинено діяльність 121 фіктивної фірми та 7 конвертаційних центрів. З їх рахунків стягнуто коштів на суму майже 1,5 млн.грн.

    Забезпечено повернення в Україну валютних цінностей в еквіваленті 2 млн. 106,5 тис. доларів США, які знаходились за межами України з порушенням термінів.

    Посилення та удосконалення контролю за сплатою податків з боку податкових органів, боротьба з тіньовим бізнесом тісно поєднується з громадським впливом, широкою масово-роз’яснювальною роботою. Активно запрацювали громадські ради при податкових органах. Вони стали вносити суттєві пропозиції і зауваження щодо поліпшення нашої діяльності, удосконалення механізму оподаткування, до податкових законопроектів.

    Важливим засобом громадського контролю стали звернення громадян. У такий спосіб забезпечується зворотній зв’язок, можливість вивчити думку платників про податкову службу і податкову систему. Вцілому до органів державної податкової служби області за 9 місяців надійшло 3418 письмових заяв, скарг і пропозицій. 7182 громадян побували у посадових осіб органів ДПС області на особистому прийомі. Жодне звернення не залишилося поза увагою, забезпечено їх кваліфікований, об’єктивний та своєчасний розгляд.

    Як засвідчує опитування платників, переважна більшість з них дають високу оцінку роботі податківців та результатам їх праці. А це надихає на досягнення кращих показників на благо все тих же людей. Адже приємно, що результати діяльності податківців Закарпаття створили додаткові можливості органам місцевої влади для фінансування соціальних програм, підвищення рівня життя населення. Активно ведеться газифікація населених пунктів, введено в дію кілька нових шкіл та медичних закладів, завершується відбудова зруйнованих повенями мостів, доріг та інших об’єктів, починає відновлюватися житлове будівництво.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору