ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У забрудненні річки Тиса сміттям Угорщина звинуватила Україну, від якої угорці вимагатимуть відшкодування збитків

    30 июня 2024 воскресенье
    46 переглядів

    Міністр охорони довкілля і у справах водного господарства Угорщини Габор Фодор видав розпорядження службам водного господарства країни щодо оперативного очищення річки Тиси від забруднення. Як повідомила представник прес-служби угорського міністерства, відомство домагатиметься, щоб витрати за очищення річки відшкодувала українська сторона.

    Повінь змила з прибережної смуги української річки Уж (притоки Тиси) сміття та комунальні відходи, які потрапили на територію Угорщини, вважають в угорському міністерстві. За даними угорських служб водогосподарства, сміттєва пляма довжиною 25-30 км у вівторок біля села Фелшевберецкі сягнула угорської частини річки Бодрог, а в середу у регіоні Токаю - і річки Тиса. З метою попередження екологічної катастрофи угорські служби водогосподарства вирішили зібрати сміття біля водного каскаду с. Кішкереї. Згідно з розпорядженням міністра, Дирекція охорони довкілля і водогосподарства регіону Середньої Тиси оголосила третю ступінь готовності із захисту якості води від забруднення і розпочала відповідні роботи. Як повідомив представник дирекції Тітус Вона, передбачається, що роботи з очищення Тиси від забруднення розпочнуться з пониженням рівня повені, ймовірно у п'ятницю.

    Наразі угорська сторона аналізує, які кроки слід здійснити для встановлення точного джерела забруднення. Відшкодування витрат на локалізацію наслідків можливої катастрофи, які сягають за попередніми підрахунками кілька мільйонів форинтів (1000 угорських форинтів = 29.4 грн), буде покладено на винуватця, йдеться в офіційному повідомленні прес-служби міністерства охорони довкілля і у справах водогосподарства Угорщини.

    До цього найбільше забруднення річок Бодрог і Тиса комунальними відходами з України відбулося у 2004 році, коли з водної поверхні біля Токаю було вилучено 2,4 тис куб. м відходів. Тоді вартість робіт обійшлася у 20 млн форинтів (близько 590 тис гривень).



    Степан ВАШ, Укрінформ

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Електронне видання Ua-reporter.com з посиланням на інформацію Міністерства охорони довкілля і у справах водного господарства Угорщини, повідомило, що на угорській території біля міста Токай спостерігається забруднення р.Тиса сміттям та комунальними відходами, яке має походження з території України.
    Закарпатський облводгосп повідомляє, що під час проходження повені 5-6 грудня цього року, у відповідності до діючих Порядків співробітництва на прикордонних водах, українські органи водного господарства контактували з відповідними органами водного господарства Словаччини і Угорщини. За цей період інформації щодо аварійного забруднення рік Тиса, Уж і Латориця не надходило. На нашу думку, ставити вину України щодо причин аварійного забруднення передчасно.
    В рамках прикордонного співробітництва дана інформація уточнюється.
    Довідково: р.Уж переходить на територію Словаччини нижче с.Сторожниця Ужгородського району. Після перетину кордону води річки Уж зливаються з водами річок Лаборець, Латориця і Ондава, таким чином утворюючи ріку Бодрог, яка на території Словаччини має протяжність 15 км, а на території Угорщини – 52 км, і в районі міста Токай впадає в р.Тиса.
    Інформаційна служба Закарпатського облводгоспу

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Можливо ,я,чогось не розумыю!А коли на плівці зафіксована по берегах Тиси пластмасова тара з під мінералки виробництва Каменяш аnd Рата з іхними рекво.Це мабуть "політичний наізд" на нас.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    А чи не можна заодне росфасувати у сплавляемi угорцям полiетиленовi фляшки потрохи злополучного угорського премiксу ? Класти рiвно стiльки, щоб фляшка не потонула. Вони всерiвно все спливаюче гiвно утилiзують. Подумаеш - фляшкою бiльше.