ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

В облдержадміністрації продовжується пошук резервів наповнення бюджету

  28 января 2021 четверг

  Серед них - легалізація обігу підакцизних товарів. Які результати наразі маємо в плані боротьби з незаконною торгівлею та контрабандою горілчаних та тютюнових виробів обговорювали у четвер на нараді з участю керівників правоохоронних та контролюючих структур.

  На території області діють 6 тисяч 433 ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Однак це лише видима частина айсбергу. За оцінками експертів, більше третини підакцизних товарів знаходиться в “тіні”. З цим явищем закарпатські правоохоронці намагаються боротися. Аби запобігти виробництву і реалізації неякісної та фальсифікованої підакцизної продукції, ними вживалась низка заходів: проводились перевірки ринків, вокзалів, підприємств торгівлі. В результаті міліцією викрито 71 злочин у цій сфері, припинено діяльність 7 підпільних цехів, де виготовляли фальсифіковані алкогольні напої. Вилучено майже 40 тисяч літрів спирту, понад 54 тисячі пляшок “лівої” горілки та більше 24 тисяч блоків сигарет на загальну суму 420 тисяч гривень. До відповідальності притягнуто 816 осіб, з них 59 – до кримінальної. У рамках операції “Підакциз” податківцями зафіксовано 2,5 тисячі порушень чинного законодавства. Фінансових санкцій застосовано на суму 14 мільйонів гривень. Ліквідовано 16 підпільних цехів, порушено 50 кримінальних справ.

  Разом з тим, в роботі правоохоронних та контролюючих структур продовжує мати місце низка недоліків. На них і звернув увагу голова облдержадміністрації. Чомусь з початку року митницями регіону не було зареєстровано жодної справи про порушення митних правил при незаконному переміщенні алкоголю. Це дає підстави говорити про певну зацікавленість працівників митних органів в існуванні тіньових схем. Відсутній аналіз з боку податківців за ввезенням в область цієї групи товарів та їх реалізацією. Працівники СБУ практично не виявляють посадових осіб, причетних до контрабанди підакцизу. Така бездіяльність не може продовжуватись. Тому всім, на кого державою покладено обов’язки боротися з негативними явищами в сфері обігу підакцизних товарів, слід переглянути ставлення до справи. Бюджет не має втрачати сотні тисяч гривень. Ці кошти необхідні для вирішення соціальних проблем.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору