ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

В Ужгороді говорили про регіональне самоврядування та стратегію розвитку Закарпаття

    28 июня 2024 пятница
    38 переглядів

    В Ужгороді проведено Міжнародний семінар „Стратегічне планування розвитку Закарпатської області: наступні кроки” та круглий стіл “Сьогодення та майбутнє: обговорення сучасного стану регіонального врядування та розвитку у Закарпатській області та необхідних майбутніх кроків”. Заходи були організовані Закарпатською обласною державною адміністрацією спільно з Канадським інститутом урбаністики з метою вдосконалення системи стратегічного планування в регіоні. Ці міжнародні заходи стали продовженням серії семінарів, які провадяться в рамках проекту «Регіональне врядування та розвиток», що фінансується Канадським агентством з міжнародного розвитку. У межах Проекту Канадський інститут урбаністики залучив висококваліфікованих фахівців з Канади та країн Європи до надання допомоги з підвищення спроможності відповідальних за регіональну політику та регіональний розвиток органів влади на національному та обласному рівнях щодо розробки та впровадження політики регіонального розвитку. На обласному рівні проект надає допомогу двом пілотним областям, а саме Закарпатській та Запорізькій щодо розробки та реалізації стратегічних планів розвитку регіонів.

    Під час міжнародного семінару обговорені основні сторони стратегічного планування практичного спрямування, а саме: обговорені та визначені сильні та слабкі сторін існуючої в області практики планування розвитку, напрацьованих в рамках попереднього семінару, що відбувся 27 лютого цього року; визначена низка питань, які мають бути представлені в стратегічному плані розвитку області; обговорені питання організації процесу стратегічного планування та формування комітету зі стратегічного планування та робочих груп за основними напрямками.

    Провідні експерти з Канади та Литви – Джон Гладкі, провідний експерт з Канади та Далія Бардаускіне, радник з питань стратегічного планування та регіонального розвитку міського голови міста Вільнюс – запропонували здійснити перегляд діючих підходів до планування в регіоні та акцентували увагу на важливості організації процесу стратегічного планування в Закарпатській області.

    В тренінговому режимі були визначені пріоритетні напрямки розвитку Закарпатської області. Крім того, Закарпатськими експертами запропоновано моделі організаційної структури розробки та впровадження Стратегії інтегрованого розвитку Закарпатської області.

    У другій половині дня відбувся круглий стіл “Сьогодення та майбутнє: обговорення сучасного стану регіонального врядування та розвитку у Закарпатській області та необхідних майбутніх кроків”, під час якого були обговорений сучасний стан врядування та розвитку в Закарпатській області.

    Учасники круглого столу ознайомилися з рекомендаціями провідного міжнародного експерту з Канади, пана Тібора Франка та радника з питань стратегічного планування та регіонального розвитку міського голови міста Вільнюс, пані Далії Бардаускіне, а також ознайомлені з результатами досліджень місцевих експертів щодо сучасного стану врядування та розвитку в Закарпатській області.

    Заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Володимир Гоблик представив результат спільної роботи на регіональному рівні: поінформував про те, що в області створена наглядова рада проекту, до складу якої увійшли представники Закарпатської обласної державної адміністрації, обласної ради та провідних громадських організацій.

    Провідний міжнародний експерт з Канади пан Тібор Франк поінформував, що на сьогоднішній день розробляється план заходів реалізації проекту в Закарпатській області та з метою ознайомлення представників Закарпатської та Запорізької областей з провідними методиками стратегічного планування відбудеться навчальна поїздка до Канади, яка запланована на 17–31 квітня 2006 року.

    Всі учасники вищезазначених заходів визнали, що стратегічний підхід інтегрованого розвитку, який запропонували міжнародні експерти для Закарпаття, є інструментом вирішення соціально-економічних проблем області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору