ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

В Ужгороді зростає попит на нові робочі руки

    26 апреля 2024 пятница
    66 переглядів

    Упродовж першого кварталу 2005 року до Ужгородського міського центру зайнятості звернулося понад 1132 незайнятих трудовою діяльністю громадян міста, що на 230 осіб більше відповідного періоду минулого року. За сприяння центру зайнятості працевлаштовано за цей період понад 640 осіб, із яких 27 осіб на дотаційні робочі місця, 26 осіб отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи.

    Як пояснює директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, ринок праці не є ізольованою системою, він функціонує в конкретному економічному середовищі, і перебуває під впливом ряду чинників. Будь-які зрушення в економіці спричиняють зміни в основних параметрах ринку праці, та показниках, що характеризують його кон'юнктуру, а також характер збалансованості цих показників між собою.

    Адже саме ситуація на ринку праці, рівень соціальної захищеності трудящих є одним із визначальних пріоритетів держави, де громадянам реально забезпечується право на працевлаштування, одержання допомоги по безробіттю, на започаткування власної справи, підвищення кваліфікації та оволодіння новою професією, на яку є попит у роботодавців.

    За останній період ринок праці як в Україні, так і в нашому місті, зазначив С.Олексіюк, зазнав впливу істотних структурних перетворень. Сьогодні характерною особливістю ринку праці є зростання попиту на робочу силу, що сприяє розв'язанню проблеми працевлаштування. Збільшується кількість підприємств, установ та організацій, які мають потребу в працівниках та подають інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) до центру зайнятості. Так, упродовж трьох місяців до центру зайнятості надійшло понад 2000 пропозицій щодо працевлаштування на вільні робочі місця (вакантні посади). Потрібні, в основному, кваліфіковані робітники, спеціалісти, службовці, які можуть розраховувати на відповідну своїй кваліфікації заробітну плату. Разом з тим, роботодавці висувають відповідні вимоги до якості робочої сили.

    Як повідомив С.Олексіюк, за сприяння міського центру зайнятості у першому півріччі 2004 року працевлаштовано понад 640 осіб, із них понад 30 відсотків - молоді люди до 28 років. Позитивних результатів вдається добиватися завдяки врахуванню інтересів роботодавця, усвідомлення ним важливості його зусиль у сфері зайнятості як для конкретної людини, так і для суспільства в цілому.

    Працевлаштуванню незайнятого населення, зауважує С.Олексіюк, сприяє проведення спільних заходів з роботодавцями та соціальними партнерами (семінари, „круглі столи", „міні-ярмарки" вакансій, зустрічі у форматі „роботодавець-безробітний", засідання координаційних рад, „дні відкритих дверей" підприємств та центру зайнятості, „дні кар'єри" для випускників навчальних закладів міста, тощо) і активне надання службою зайнятості різноманітних послуг як роботодавцям, так і тим, хто шукає роботу. З початку року профорієнтаційними заходами охоплено 1050 громадян, які звернулися до центру зайнятості в пошуках роботи. Ще 233 безробітних за сприяння служби зайнятості проходили професійну підготовку та перепідготовку і завдяки цьому матимуть більше шансів працевлаштуватися.

    Велика увага працівниками міського центру зайнятості приділяється працевлаштуванню соціально-незахищених верств населення обласного центру Закарпаття, людей з обмеженими фізичними можливостями, молоді, неповнолітніх. Для працевлаштування соціальне незахищених верств населення на підприємствах міста заброньовано 250 робочих місць, на які з початку року працевлаштовано 55 осіб.

    Для тимчасової зайнятості безробітних центр організовує проведення оплачуваних громадських робіт як за рахунок коштів фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття, так і за рахунок коштів підприємств. За сприяння центру зайнятості особи, яким важко знайти роботу на ринку праці, знаходять тимчасову роботу і тим самим покращують своє матеріальне становище. І, разом з тим, центр зайнятості допомагає місту справлятися з виконанням робіт по догляду за особами похилого віку та інвалідами, а також по догляду за хворими в закладах охорони здоров'я, по відбудові історико-архітектурних пам'ятників, на виконанні підсобних та ремонтних робіт на будівництві або ремонті об'єктів соціальної сфери (дитячих дошкільних закладів, спортивних майданчиків, закладів культури та охорони здоров'я, інших об'єктах). У даному напрямку центр зайнятості співпрацює з міською організацією Товариства Червоного Хреста, медико-соціальним реабілітаційним центром „Дорога життя", Закарпатським краєзнавчим музеєм, Закарпатським обласним художнім музеєм ім. Бокшая, дитячими дошкільними закладами, іншими закладами соціальної сфери.

    Весь спектр послуг для роботодавців та тих, хто шукає роботу, міським центром зайнятості надається безкоштовно. Всі, для кого питання працевлаштування є актуальним, мають можливість звернутися в Ужгородський міський центр зайнятості за адресою: вул. Бородіна, 14, II поверх.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору