ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Як воює з порушниками податкова міліція Закарпаття?

  04 декабря 2020 пятница

  Станом на 25 серпня поточного року підрозділами податкової міліції ДПА у Закарпатській області виявлено 92 злочини у сфері оподаткування. Зокрема, 23 із них за статтею 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків), у тому числі 21 — за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Окрім того, за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ст. 204) порушено 17 кримінальних справ, за ухилення від повернення виручки в іноземній валюті – 4, за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним – 6, за незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору – 9 тощо.Із загальної кількості порушених кримінальних справ за ухилення від сплати податків по 8-ми встановлено суму несплачених податків та зборів понад 1 млн. грн. Загальна сума нанесених збитків по цих справах становить 135 млн. 550 тис. грн. Накладено арештів на майно по цих справах на суму 35 млн. 838 тис. грн.

  Якщо розглядати у розрізі галузей економіки, то у паливно-енергетичному комплексі виявлено 3 злочини, в агропромисловому комплексі – 5, у лісопромисловому комплексі – 23, у сфері зовнішньоекономічної діяльності – 31, у сфері обігу підакцизної продукції – 30, банківській та кредитно-фінансовій – 4.

  Встановлено збитків по кримінальних справах, що порушені у 2005 р., на суму 75 млн. 297 тис. грн.

  Закінчено провадженням 34 кримінальні справи: 29 – направлені до суду (16 – з обвинувальним висновком, 13 – для вирішення питання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності), 5 – закриті.

  Під час проведення досудового слідства було затримано в порядку ст. 115 КПК України 1 особу.

  Забезпечено повернення в Україну валютних цінностей в еквіваленті майже 795 тис. доларів США, які знаходились за межами України з порушенням термінів.

  Станом на 25.08.2005 року зареєстровано 114 фактів вилучення товарно-матеріальних цінностей з незаконного обігу на суму 1 млн. 890,8 тис. грн. Зокрема, пило-лісоматеріали – на 51 тис. грн., лікеро-горілчаних напоїв – на 400 тис. грн., тютюнових виробів – на 119 тис. грн.

  По 6 фактах встановлено суму вилучених ТМЦ понад 100 тис. грн. (по кожному факту).

  В процесі здійснення оперативно-розшукових заходів по встановленню шляхів надходження на ринки області фальсифікованої продукції припинено діяльність 22 підпільних цехів по її виробництву, у т.ч. 18 – по нелегальному виробництву алкогольної продукції. По виявлених фактах підпільного виробництва алкогольної продукції порушено 14 кримінальних справ за ознаками злочинів, передбачених ст. ст. 204, 216 КК України.

  Крім підпільних алкогольних цехів було виявлено 1 підпільну авто майстерню та по одному підпільному цеху по виробництву вікон та дверей, виробництву бетонних блоків, виготовленню взуття.

  Припинено діяльність 68 фіктивних фірм (32 – в межах області, 36 – за межами області) та 6 конвертаційних центрів. Відшкодовано нанесених збитків внаслідок діяльності ФСПД на суму понад 880 тис. грн. Порушено 9 кримінальних справ відносно посадових осіб СПД, які шляхом використання фіктивних фірм ухилялися від сплати податків.

  Попереджено 227 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ з Державного бюджету на суму майже 8 млн. 465 тис. грн., що становить 8,2 % від заявлених. По виявлених фактах необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ порушено 3 кримінальні справи.

  До Господарського Суду подано 6 позовних заяв про визнання недійсними угод між фіктивними підприємствами та реально працюючими суб’єктами господарювання.

  Крім того, до Господарського Суду подано 35 позовних заяв про скасування державної реєстрації або визнання недійсними реєстраційних документів фіктивних суб’єктів господарювання. На теперішній час задоволено 26 таких позовів.

  Протягом 2005 року до підрозділів податкової міліції області надійшло 7 постанов слідчих та 1 ухвала суду на розшук осіб, які переховуються від суду та слідства. Розшукано 5 осіб по постановах слідчих та 1 особу по ухвалі суду.

  З підрозділів ДПІ (ОДПІ, МДПІ) в районах надійшло 296 запитів на встановлення місця знаходження суб’єктів господарювання – платників податків. Встановлено місцезнаходження СГД по 291 запиту.

  У звітному періоді підрозділами дослідчих перевірок проведено 218 перевірок, у тому числі 80 – з питань нарахування та сплати податків. По всіх перевірках з питань нарахування та сплати податків виявлені порушення податкового законодавства. Донараховано понад 8 млн. грн.

  Зменшено збитків у 3 платників на суму 2 млн. 770 тис. грн. Попереджено безпідставне відшкодування ПДВ з Державного бюджету у 8 платників на суму 380 тис. грн.

  Всього по матеріалах дослідчих перевірок порушено 10 кримінальних справ за ухилення від сплати податків. До адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи, сума накладених на них штрафів становить 2,1 тис. грн.

  Працівниками Управління по боротьбі з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом УПМ ДПА у Закарпатській області відслідковано 22 фінансові операції, які мають сумнівний характер, на загальну суму понад 48 млн. грн. Результати моніторингу по цих операціях передані для проведення перевірок, розслідувань і т. ін. Проведено 19 перевірок з документуванням доходів кримінального походження. Донараховано по цих перевірках майже 2 млн. 415 тис. грн. Зменшено збитків на суму 244 тис. грн. Попереджено безпідставне відшкодування ПДВ на суму 46 тис. грн. Мобілізовано до бюджету 339 тис. грн.

  По напрацьованих матеріалах порушено 6 кримінальних справ по ст. 209 КК України. Сума виявлених легалізованих доходів по кримінальних справах, що порушені по ст. 209 ККУ, становить 5 млн. 250 тис. грн. До суду кримінальні справи зазначеної категорії не направлялись.

  До компетентних органів іноземних держав було направлено 20 запитів стосовно господарської діяльності українських юридичних та фізичних осіб. На підставі отриманих відповідей порушено 5 кримінальних справ. В свою чергу виконано 6 запитів компетентних органів іноземних держав.

  В результаті вжиття до суб’єктів господарювання – боржників заходів стягнення податкового боргу підрозділами примусового стягнення ДПА у Закарпатській області забезпечено надходження до Державного бюджету 18 млн. 914,4 тис. грн. (завдання – 14 млн. 376,2 тис. грн., виконання – 131,6 %). З цієї суми 6 млн. 321,4 тис. грн. стягнуто працівниками підрозділів оперативних заходів по скороченню податкового боргу УПМ ДПА (завдання – 4 млн. 887,9 тис. грн., виконання – 129,3 %), що становить 33,4 % від загальних надходжень.

  Не дивлячись на виконання доведених завдань, в цілому по області податковий борг протягом 2005 р. збільшився з 39 млн. 785,7 тис. грн. до 91 млн. 063,4 тис. грн. (в абсолюті на 51 млн. 277,7 тис. грн. або на 128,9 %).

  У суб’єктів господарювання – боржників вилучено готівкових коштів в рахунок погашення податкового боргу на суму 2 млн. 630,9 тис. грн.

  По матеріалах працівників підрозділів ООЗСПБ УПМ ДПА виявлено 20 злочинів у сфері оподаткування, із них 3 – за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах), 10 – за ст. 364 КК України (по фактах реалізації майна, яке було описано під податкову заставу, без згоди податкових органів), 1 – за ст. 218 КК України (фіктивне банкрутство).

  За поданнями працівників підрозділів ООЗСПБ УПМ ДПА було застосовано 37 адміністративних арештів активів суб’єктів-боржників, в результаті чого до бюджету мобілізовано 1 млн. 136,0 тис. грн.

  В цілому податковою міліцією області мобілізовано до Зведеного бюджету 4 млн. 051,0 тис. грн. До Державного бюджету мобілізовано 3 млн. 824,0 тис. грн.  Прес-служба ДПА у Закарпатській області

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору