ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатська влада збирається відродити молочну галузь

  27 ноября 2020 пятница

  За дев’ять місяців цього року вироблено 321,1 тисячі тонн молока. Згідно з раціональними нормами спроживання молока та молочних продуктів у перерахунку на свіже молоко потреба населення краю на такий період складає 349 тис. тонн. Отже сировинна база може забезпечувати потреби населення області.

  За даними управління ветеринарної медицини на сьогодні близько 80 відсотків молочної продукції на споживчий ринок області надходить з-за її меж. З місцевих виробників відчутна присутність на ринку молочних продуктів в основному мережі фірмових магазинів ТОВ “Настуня”, СП “Дельта”, ТОВ “Молочник”.

  Якщо у 1990 році заготівлею молока займалось 9 молокозаводів, 17 цехів переробки молока та 127 приймальних пунктів, то цьогоріч цим займалися лише названі три підприємства та ВАТ “Ужгородмолоко”. Як результат, заготовлено за 10 місяців цього року всього 3,7 тисячі тонн молока, або 1,2 відсотка виробленого.

  Сьогодні голова облдержадміністрації Іван Різак провів нараду з виробниками, заготівельниками та переробниками молока з питань забезпечення населення області молокопродуктами.

  На його думку, аби захистити закарпатського виробника молока і виправити ситуацію в галузі необхідно скооперувати зусилля виробників, заготівельників та переробників для вирішення назрілих проблем, шукати і залучати внутрішні і зовнішні інвестиції.

  Назріла потреба підготувати пропозиції для вирішення на законодавчому рівні питання про присвоєння молочній продукції, виробленій на Закарпатті, стандатру екологічно чистої. Така класифікація дасть можливість фінансово підтримати розвиток молочної галузі краю.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору