ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське фермерське господарство — серед 100 кращих підприємств України

    28 июня 2024 пятница
    24 переглядів

    Такий висновок зробив Інститут рейтингових економічних досліджень. Цьогоріч господарство нагороджено дипломом «Вища проба», а його керівник — Марія ОРОС — за внесок в оздоровлення економіки України, високу ділову та громадянську активність рішенням Експертної ради Міжнародної іміджевої програми «Лідери XXI століття» нагороджена медаллю «Ділова людина України».А розпочалося все чотири роки тому, коли ділова, енергійна жінка Марія Орос, звичайно, за підтримки чоловіка та двох синів вирішила розпочати власну справу — розведення та вирощування високопродуктивних видів курей. Взяли кредити, викупили приміщення корівників колишнього колгоспу в рідному селі Іза, відремонтували їх, переобладнали, закупили поголів'я курей, і справа закрутилася. Хоча заради справедливості слід сказати, що нелегко у ті часи давалися для починаючого фермера перші кроки. Виникало чимало бюрократичних перепон на шляху становлення та розвитку ізянсь-кої птахофабрики. Лише сама ґаздиня Марія Василівна та члени її сім'ї знають, скільки сил та нервів затрачено, щоб вийти на нинішній рівень виробництва і стати визнаним фермерським господарством в Україні та за її межами.

    До слова, потужності господарства зростають з кожним роком. У цьому році, наприклад, на п'ять з половиною тисячі зросло маточне поголів'я курей, тож становить нині 15,5 тисяч, вироблено 1 млн. 800 тис. яєць, вирощено 350 тисяч курчат. І ось ще одна приємна подія дня: нещодавно введено в експлуатацію цех з переробки м'ясної продукції, потужність його становить 1500 голів курей за годину. Обладнання закуплено в Польщі.

    Зараз тут переробляють поки що продукцію власного виробництва. Але вже налагоджена співпраця з деякими фермерськими господарствами області, яким ФГ «Орос» надає добових курчат для вирощування, а далі братимуть від них на забій. До речі, таких переробних цехів в області немає, а в Україні це п'ятий цех за потужністю з переробки охолодженої продукції. В цеху працює двадцять чоловік, яких нещодавно прийняли на роботу, а загалом у колективі ФГ «Орос» п'ятдесят працівників.

    Продукція птахівництва цього господарства високоякісна, це неодноразово засвід-чували аналізи. Адже кури вирощуються на власних натуральних кормах без біодобавок, які зростають у господарстві на 170 гектарах. Щодо ринків збуту продукції, то Марія Василівна розповіла, що замовлень предостатньо, усіх їх господарство навіть не взмозі забезпечити. Крім торговельних закладів області її відправляють і до Києва.

    — До речі, — каже Марія Орос, — тепер ми відчуваємо дієву підтримку обласного управління сільського господарства, яке розробляє спеціальну програму для того, щоб були задіяні всі господарства області, які змогли б вирощувати добових курчат з подальшою переробкою в ізянському цеху. Це дасть можливість повністю забезпечити потреби області продукцією птахівництва, а не завозити її з-за кордону.

    На моє запитання, чи не має якогось розчарування, чи не шкодує, що розпочалитаку справу, Марія Василівна з посмішкою відповіла, що зараз все налагодилось і працювати стало легше. Потужності зростають, рентабельність виробництва також, є непогані прибутки, створюються робочі місця, люди мають стабільну зарплату, і це не може не радувати. Наданий час в стадії завершення виготовлення державних актів на землю гад об'єктами, одним словом, працювати стало краще.



    Олександр ТЕРЕН, Хуст

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору