ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатське МНС реорганізували

    29 июня 2024 суббота
    23 переглядів

    З першого листопада управління МНС України в Закарпатській області набуло статусу Головного. Така реорганізація не випадкова, адже сьогодні служба цивільного захисту – це не лише аварійно-рятувальні заходи й пожежна охорона, а й техногенно-екологічна безпека. Тим паче, що Закарпаття – серед тих регіонів, що нерідко потерпають від усіляких природних та техногенних катаклізмів. Отож дуже важливо, щоб у протидії до різних надзвичайних подій і ситуацій, перебувала дієва оперативна служба, яка зараз і проходить процес становлення. Належне виконання, покладених на підрозділи закарпатських рятувальників завдань, повинно базуватися на сучасному технічному оснащенні. Оновлення потребує автомобільний парк наявної техніки. Хоча тут не без зрушень, в поточному році закарпатські рятувальники вже отримали три нових пожежних автомобілі, що вже гасять пожежі в Ужгороді та Мукачеві.

    Також дуже важливо, щоб численні рятувальні підрозділи підпорядковувалися єдиному центру. Тоді сучасні аварійно-рятувальні сили за рахунок своєї мобільності зможуть завжди вчасно прийти на допомогу. Для цього зараз на базі 3-го територіального рятувального загону МНС України, що дислокується в обласному центрі, та частини технічної служби оперативно-рятувальної служби краю, створюється аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ МНС України в Закарпатській області, де буде працювати близько двохсот спеціалістів як атестованого так і вільнонайманого складу. Новостворений підрозділ матиме змогу мобільно добратися в будь-яку точку Закарпаття, а також доправити необхідну техніку й успішно виконати, покладені на нього функції. А для нашого регіону це дуже важливо, адже його специфіка – гірська місцевість. Подібний загін можливо буде створений й на базі відомого батальйону „Тиса”, однак для того аби це сталося потрібно згоду військових на рівні Міністерства оборони.

    Зрушило з місця й питання протипожежного захисту гірських населених пунктів, які через дуже велику віддаль від пожежних частин можна було назвати тільки умовно захищеними. І розуміють це не тільки пожежники, бо їхні пропозиції відновити пожежні частини у селищах Колочава (Міжгірського району), Жденієва (Воловецького) та Усть-Чорна (Тячівського) активно підтримує не тільки місцеве населення, але й районні керівники та голова Закарпатської ОДА.

    Звичайно для того, щоб підрозділ успішно виконував поставлені перед ним завдання, однієї техніки й оснащення замало. Потрібний відповідний кадровий потенціал. Саме з цією метою планується збільшення кількості особового складу у Перечинському, Березнянському, Воловецькому, Мукачівському й Ужгородському райвідділах ГУ МНС України в Закарпатській області. Офіцерські вакансії заповнюватимуться в основному за рахунок випускників вищих навчальних закладів системи МНС, до яких, до речі, вже почався відбір на наступний навчальний рік. Окрім цього багато теперішніх офіцерів оперативно-рятувальної служби Закарпаття продовжують удосконалювати свій фаховий рівень, навчаючись заочно в Харківській академії цивільного захисту України.

    Реорганізація торкнулася й системи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. На базі курсів Цивільної оборони та навчального пункту ГУ МНС України в Закарпатській області (структур з дуже схожими функціями) створено навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області. Тут планується здійснювати навчання різних категорій робітників, що зайняті на небезпечних виробництвах та службовців державного рівня. Адже згідно чинного законодавства, керівники районів у разі виникнення надзвичайних ситуацій стають керівниками ліквідації їх наслідків. А от навчати їх цьому будуть саме в цьому центрі.

    - Реформування, яке вже має відповідну законодавчу базу, продиктоване часом, - наголошує виконуючий обов’язки начальника Головного управління МНС України в Закарпатській області Володимир Бодак. – Адже в цілому зводиться дієва оперативна служба, яка здатна не лише ліквідовувати надзвичайні ситуації, але й прогнозувати їх. А попередити – це й значить врятувати.



    Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору