ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: У 1968 році в дитячому санаторії "Човен" на Свалявщині запалили один із перших символічних газових факелів у гірському краї

    26 июня 2024 среда
    24 переглядів

    Свалявщина однією з перших в Закарпатській області почала користуватися блакитним паливом. Символічний факел, тепер уже в далекому 1968-му, в урочистій обстановці запалили в обласному дитячому санаторію „Човен". Відтоді минуло майже 40 років.

    Нині в районі прокладено понад 270 кілометрів газових мереж середнього і низького тисків. Благами цивілізації користуються мешканці майже 10 тисяч 900 будинків. З початку року природний газ підведено до 360 осель, а до кінця грудня — ще до 350-400.

    Сьогодні монтажна служба філії займається прокладанням магістралей з блакитним паливом на вулиці Дружби народів, що в Неліпині, завершує газифікацію присілку Бразилія. А це небагато-немало, а 4 кілометри суцільного газопроводу. За твердженням головного інженера Василя Грабаря, тут роботи закінчать до початку опалювального сезону. Великим старанням відзначаються бригади Михайла Копчі, Олега Кіндрата, Юрія Поповича та Василя Понижена. Вони досконало володіють професіями і зварника, і слюсаря, що робить ці виробничі підрозділи мобільними, високоефективними.

    За нове, прогресивне у філіалі вважають перехід прокладання мереж розводки на будинках з металевих труб на пластмасові. Це значно скорочує процес монтажу магістралей, здешевлює роботу, знижує її собівартість. Меншою за об'ємом є й сама зварювальна апаратура, надійнішими, довговічнішими — мережі. Тепер на виконання якоїсь певної одиниці роботи витрачається майже вдвічі-втричі менше.

    За останні роки значно змінилася сама технологія газифікації. Якщо раніше до будинків газ подавався виключно низького тиску, то тепер - середнього. Робиться це з тим, аби не відчувалося нестачі блакитного палива навіть у найвіддаленіших оселях.

    На сьогодні в районі газифіковано 19 населених пунктів, з яких 18 сіл і місто. Без природного газу поки що залишається 8, але це не надовго, позаяк вирішується питання будівництва автоматичної газорозподільної станції у Плоскому. У районний і сільські бюджети закладаються кошти, необхідні для зведення сучасної АГРС, розробляється технічна документація. Точка підключення нової розподільчої станції, як і передбачається гідравлічною схемою, відбудеться на ділянці газопроводу „Уренгой-Помари-Ужгород". Це дозволить блакитним паливом забезпечити села Павлово, Плоский Потік, Плоске, Оленьово, Родниківку і Родникову Гуту.

    Оскільки до існуючих мереж підключено досить багато споживачів, що, природньо, негативно позначається на кількості газу, вирішується питання переведення газопроводів, які проходять у напрямках сіл Сусково і Поляна, на робочий тиск, себто 6 атмосфер. Для цього потрібні 2 нові ГРП в районі сіл Голубине і Пасіка. Вирішення цієї проблеми впирається в кошти, які тепер вже почали кооперувати підприємства і приватні підприємці, зареєстровані на територіях прилеглих місцевих рад.

    На економію газу впливає і переведення квартир багатоповерхових будинків на автономне опалення. Нині до тепломережі залишилися підключеними лишень 400 споживачів - людей, яким не по кишені придбання індивідуальних котлів опалення і проведення робіт, пов'язаних з монтажем та розводкою системи. Але безвихідних ситуацій не буває, а тому районні газовики сподіваються, що спільними зусиллями ця проблема також буде вирішена.



    Борис ІВАНЧОВ, м.Свалява

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору