ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття в Європу не хоче...

    26 июня 2024 среда
    36 переглядів

    Закарпаття є найзахіднішою областю України. Крайньою його точкою перед Європою є місто Чоп, де самому Габрієлю Гарсіа Маркесу сподобався пам’ятник Леніну. Втім, у колумбійського класика не було іншого виходу — чогось помітнішого там просто не було... Закарпатську область оповиває наймогутніша гірська система України — Карпати. У їх лоні височіє найбільший гірський масив — Чорногора, що простягнувся в кількох районах Закарпаття та Івано-Франківщини. На межі цих регіонів — найвища українська гора Говерла (2061 м) та трохи нижчі Бребенескул (у просторіччі — Бербеняска) і Ребра. Крім того, на теренах області є ще три двотисячники — Петрос, Гутин Томнатик і Піп Іван Чорногорський. Найвищий — Полонинський хребет, що тягнеться між ріками Уж і Тересва майже на 150 км. Його середні висоти 1400-1500 метрів, максимальна — 1677 метрів (гора Стій).. Дві гори, до речі, мають найдовші в Україні географічні назви (по двадцять літер) — Піп Іван Чорногорський та Піп Іван Марамороський.

    Найбільш оригінальним в Україні скельним масивом визнають Зачаровану долину у верхів’ї Смерекового струмка в Іршавському районі. Чисельні скелі заввишки 20-100 метрів внаслідок обвітрювальних процесів набули форм замкових руїн, дерев (скеля Скам’яніла смерека), тварин (Верблюд-велетень). Зачарована долина — державний заказник.

    Під райцентром Хуст є 80-гектарна Долина нарцисів — єдине в нашій державі місце, де в природних умовах ростуть білосніжні нарциси вузьколисті. Доживає в нас віку і найбільш довговічне дерево України — тис ягідний, яке дотягує до виповнення четвертої тисячі років. Це дерево росло ще в античні часи. Від тисів отримала свою назву річка Тиса, що на римських картах проходить від найменуванням Патис.. Окремі тиси збереглися ще на Великоберезнянщині й Рахівщині.

    Найбільший екземпляр прісноводної рибини, зловлений в Україні — триметровий сом, витягнутий чисельними рибалками з ріки Боржава на околиця селища Великі Ком’яти Виноградівського району в 1970 році. Він мав 230 кг ваги, а вік — 36 років. У тому ж районі, пригадуємо, під час повені 1998 року солдати МНС висаджували в повітря залишки поруйнованого моста біля села Чорнотисове. Тоді оглушило 200-кілограмового сома. Все село їло його під червоне вино два дні. Про катастрофічні наслідки повені за такою гулянкою якось призабули. Цей найбільш сонячний район Закарпаття взагалі славиться рибою. Адже у болоті біля села Боржавське місцеві парубки впіймали 70-кілограмову щуку довжиною два з половиною метри.

    Найдавніші сліди перебування людей збереглися біля селища Королеве — близько 1 мільйон років тому. Це засвідчують знайдені кам’яні знаряддя праці.

    Зараз регіон найбільш молодіжний в Україні — середній вік тут 32,3 року. Цьому сприяє традиційно висока народжуваність на Закарпатті. Найпоширеніші в краї імена — Іван та Ганна. Причому останнє має 70 варіантів: Ануца, Анця, Анда, Анцина, Ганизя, Ганішка, Ганьча, Низя, Онизя, Онуша тощо.

    А найбільш високогірним містом України є Рахів, який розташований на висоті 820 метрів над рівнем моря. Неподалік від нього і стоїть скромний пам’ятний знак символічного центру Європи. Знаходиться він на околиці села Ділове, де розміщене так зване золоте поле Сауляк. На жаль, видобуток золота там вівся занадто по-хижацькому, а про прибутки історія нічого хитрувато не говорить. Навіть пані Історія в Україні до цього цілком звикла.



    Василь Зубач, Ілля Джуринець.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    спасибо,напомнил.а причем здесь " закарпатье в европу не хочет" ?

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Бо до Європи не хоче сам Зубач, а також ЗМІ, куди він дописує, на кшталт "Європа(!)-центр", яка писала вірші Янеку і шле прокльони Заходу

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Но а при чому тут бажання чи небажання йти в Європу.Та дуринь та й годі.Ми Закарпатці вже давно в Європі і як би вам комуністично маскальським прихвостам цого не хотіло ,але ми народ більш свідомий й культурніший як ви ....Закарпаття ви глупці було Кирилом і Методом похрешчено на багато років скорше ніж було похрещено Київську русь.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Я Закарпатець давно уже в Европі(Утік правда)давно уже.І вертатися несобираюся.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Бегите бегите никто вас не остановит. Тупицы ,брехуны, лизозады.Повторюшки дяди хрюшки хи-хи.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Встречаются две собаки: русская и украинская. Русская собака спрашивает: ну как там у вас жизнь, после оранжевой революции? Украинская отвечает: у нас сейяас стало классно. Цепь стала короче, миску с едой отодвинули дальше, зато лаять можно сколько захочешь.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Анонім, файна сторi, лемже як говорите, то йe пре две "собаки: русская и украинская" и НЕ пре русинську, мадярську, чи румунську собаку (пса). Иншаким словом, не пре собаку (пса) з Пудкарпатя, бо майe цiлком иншаку iсторiю, опит и культуру. Пан Михайло Вам припомянув ош корiнны жителi Пудкарпатя на дорозi Христiянськоi цiвiлiзацii суть о пять генерацiй (125 рокув!!!) довше як предки россiян и украйинцюв. Хрещеня славян Панонii, од рiки Тiси до рiки Моравii, боло в року 863! Хрещеня Кийeвськой Русi в 988 року! Окрем того, на роздiл уд "русской и украинской собаки", эвропейска собака (пес) з Пудкарпатя знаэ што мош жити ай без цепi (ланцюга) и мош ай миску з йидлом мати повну, бо од року 1919 до 1939 жителi Пудкарптя жили в демократичнуй державi Томаша Масарыка, президента Чехословакii и Пудкарпатськой Русi.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Окрем того пан Анонiм, кидь жителi Чопа и Пудкарпатя (Закарп. обл.) суть розумнi, так памятник Леніна посокотять, убо потомки знали ко бов Ленiн и ёго революцiя, ай кидь тот час в людскiй iсторii бов чорный, як фарба на Ланiновом памятнику. Роками то буде туристичнов атракцiёв пре многих, ни лем пре пана Габрієла Гарсія Маркес-а.