ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Заява прес-служби голови Закарпатської ОДА

    26 июня 2024 среда
    20 переглядів

    3 березня 2004 року прес-служба політичного блоку „Наша Україна” розповсюдила інформаційне повідомлення під назвою, у якому зокрема сказано, що „до новоствореної територіальної виборчої комісії, сформованою командою Різака, не було включено жодного представника опозиції”.

    Згадане твердження є неправдивим і абсолютно надуманим з наступних підстав.

    По-перше, Мукачівська міська територіальна виборча комісія була сформована єдиним уповноваженим на це органом, тобто сесією Мукачівської міської ради, яка прийняла з цього приводу 4 лютого 2004 року відповідне рішення. Жодного відношення до формування територіальної виборчої комісії ні обласна державна адміністрація, ні особисто її голова Іван Різак, як це і передбачено законодавством, не мали.

    По-друге, склад новосформованої територіальної виборчої комісії становить 15 осіб. Усі вони, без винятку, включені до складу комісії за офіційними пропозиціями міських осередків політичних партій. Більше того, 8 з 15 членів територіальної комісії є представниками якраз опозиційних політичних партій, в тому числі ВО „Батьківщина”, Соціалістичної партії України, УРП „Собор”, Всеукраїнського союзу робітників та інших.

    Слід додати, що поширюючи подібну інформацію, прес-служба „Нашої України” чомусь не згадує про склад новосформованих дільничних виборчих комісій. Про причину такої дивної „мовчанки” здогадатися не важко. Адже на попередніх виборах Мукачівського міського голови, які проходили 29 червня 2003 року дільничні виборчі комісії формувались з грубими порушеннями виборчого законодавства і виключно в інтересах „Нашої України”. Саме тоді до загального складу членів дільничних виборчих комісій в кількості 504 осіб, було включено лише 20 представників від 7 політичних партій, з них 12, що представляли 4 опозиційні партії. Отже, неважко підрахувати, що у попередній виборчій кампанії в Мукачеві, що проходила під диктовку „Нашої України”, представництво опозиційних партій у дільничних комісіях складало лише 2,3%. Показово, що тоді до дільничних комісій не потрапив жоден представник партії „Батьківщина”, яка на загальнодержавному рівні є найближчим політичним союзником „Нашої України”.

    Для порівняння, у нинішньому складі дільничних виборчих комісій представництво міських осередків політичних партій становить 72%. Опозиційні партії мають у дільничних комісіях 217 представників, або 43% від загального складу. Серед них 36 висуванців партії „Батьківщина”, 31 від УРП „Собор”, 36 соціалістів, 25 комуністів.

    Наведені факти є більш ніж переконливою відповіддю на питання, коли і за яких умов суб’єкти політичного життя міста Мукачева мають можливість реалізувати своє демократичне, конституційне право на участь у виборчому процесі. Не менш промовисто свідчать вони і про те, що свідоме перекручування та замовчування правдивих фактів, наклепи та відверта брехня уже давно стали не тільки головними засобами висвітлення подій в Закарпатті виданнями „Нашої України", але й головними принципами повсякденної діяльності цього сумнозвісного політичного утворення.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору