ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Клімкін заявив про зміну методики вивчення української мови

  22 июля 2019 понедельник
  Аватар пользователя Людська правда

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наполягає на необхідності збільшення до 5 років перехідного періоду для впровадження положень закону про освіту щодо мови навчання представників нацменшин. Про це глава МЗС заявив на прес-конференції в Києві, коментуючи позицію Угорщини щодо імплементації норми закону про освіту стосовно мови навчання представників нацменшин.

  Клімкін заявив, що перебуває в постійному контакті з НАТО та Угорщиною і регулярно зустрічається на міжнародних заходах з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сийярто.

  "Позиція Альянсу дуже чітка – жодна країна Альянсу не може використовувати НАТО для того, щоб вирішувати двосторонні питання. Про це дуже чітко говорили всі представники Альянсу", - підкреслив Клімкін.

  Також глава МЗС зазначив, що фундаментальний інтерес України полягає в знаходженні рішення, щоб угорська меншина в Закарпатті почувалася "повністю вдома" і відчувала, що Україна про неї піклується.

  "Для цього нам потрібно, по-перше, припинити процес їх обмеження, оскільки вони живуть в анклаві без належних знань української. Ми їм в цьому повинні допомогти", - зазначив Клімкін.

  У зв'язку з цим міністр наголосив на необхідності зміни методики вивчення української мови, викладання низки предметів українською мовою і навчання педагогів.

  "Тобто реально виконати наш закон про освіту. За два роки ми його виконати не можемо", - переконаний Клімкін.

  За його словами, потрібно збільшити перехідний період для реалізації мовної статті закону про освіту до 5 років.

  "Це дуже важливо, оскільки в іншому випадку, включаючи Росію, будуть роздмухувати емоції, спекулюючи на цьому. І нам важливо, щоб закон про освіту був належним чином виконаний", - заявив Клімкін.

  Він додав, що українці угорського походження для самореалізації в нашій країні повинні обов'язково знати українську мову.

  "Це НАТО підтримує, але водночас ми не хочемо зробити угорців менше угорцями. Це важливе питання їх національної ідентичності і важливе питання, яким чином вони одночасно можуть бути і хорошими громадянами України, і угорцями за національною ідентичністю. Ми цієї мети повинні досягти. І позиція НАТО завжди була дуже чіткою", - підкреслив Клімкін.

  Рейтинг: