Соціальні внески єдинщикам літом скостять на 159 грн.
01 октября 2023 воскресенье

15.05.2011 (17:39)
Влада вирішила «послабити гайки» для бізнесу, які, як виявилося, дуже вже закрутив Податковий кодекс, що вступив у силу із 1 січня 2011 року. Для цього перший віце-прем’єр Андрій Клюєв доручив Мінфіну, Мінекономіки та податковій підготувати пропозиції до другого читання законопроекту про зміни в НК. Як повідомили нам у прес-службі Кабміну, мова йде про два основні моменти. Перший – спрощенцям знову дозволять бути одночасно і платниками ПДВ, якщо вони того побажають. Це дозволить їм, як і раніше, працювати з великими структурами – зараз це невигідно останнім з-за того, що всі витрати на виконання робіт спрощенцями можна оплачувати тільки за рахунок прибутку, а не собівартості. А коли ті стануть платниками ПДВ, їх послуги (наприклад, перевезення вантажів) можна списувати на собівартість. Для тих, хто не видає свідоцтво платника ПДВ, все залишиться, як раніше. Нагадаємо: ця заборону ввели, щоб виловити псевдо упрощенців (наприклад, фірма оформляла своїх співробітників приватними підприємцями і тим самим економила на податках до ПФ). У результаті малий бізнес почав занепадати, робочі місця – скорочуватися. Але заслін оптимізаторам залишиться, стверджує нардеп Ірина Горіна (ПР), бо в законі збережеться перелік видів бізнесу, який не може працювати на єдиному податку та сплачувати ПДВ (наприклад, бухгалтери, аудитори). Боротися з мінімізаторами можна двома способами: спрощенець не може одночасно працювати штатним співробітником підприємства, а юридична особа не може мати тільки одного (або двох) постійних замовників. Інакше підприємства, які платять легальну зарплату і всі податки з неї, залишаться в дурнях.
Другий момент – для малого бізнесу хочуть майже вдвічі (з 34,7% до 18,1% від мінімальної зарплати – зараз 960 грн.) Зменшити єдиний соціальний внесок в Пенсійний фонд, фонд по непрацездатності, безробіттю. Тобто єдиноподатники будуть платити в місяць не 333 грн., А 174 грн., Або на 159 грн. менше.
Голова комітету ВР з питань фінансів Віталій Хомутинник сказав нам, що комітет за те, щоб зменшити ОСВ для малого бізнесу: «До нас приходять численні звернення, які свідчать, що підприємці, які працюють на загальній схемі оподаткування, сьогодні платять занадто великий податок на прибуток – до 50%. Якщо уряд виступить з пропозицією переглянути ставку ОСВ для всіх категорій платників, ми її розглянемо “. Питання про обмеження реєстрації платником ПДВ вивчається, сказав нардеп.
