ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Заява ЗНО “Субкарпатія”

  02 октября 2022 воскресенье
  Аватар пользователя ЗНО-Субкарпатия

  17 серпня 2012 року в місті Ужгороді пройшло розширене засідання виконавчого комітету Закарпатського Народного об-єднання “Субкарпатія” (ЗНО “Субкарпатія”, керівник Бурак М.І.). Учасниками заходу стали представники більшості національно-культурних товариств та громадсько-політичних організацій Закарпатської області.
  Доповідачі, з болем у серці зазначали про те, що серед лідерів русинських організацій нашого краю продовжують мати місце певні непорозуміння, які не сприяють консолідації русинського руху Закарпаття. Кожен з голів русинських організацій прагне бути “май великим” русином. Ніхто не хоче працювати в ім'я майбутнього. Одні мріють про матеріальні дивіденди, зразу, і чим по більше, другі — ділять міністерські портфелі з надією на швидкий гешефт. Дехто, заробивши на русинстві мільйони доларів, постійно заявляє про відсутність коштів на роботу русинських шкіл, видання газет і журналів. Фіра не може їхати перед конем, а русинство - не бізнес, це кропітка праця по збереженню та відновленню історії та культури нашого народу.
  Русинство повинно бути від душі та серця, неодноразово наголошував у своїй промові голова ЗНО “Субкарпатія” Микола Бурак. Він також піддав критиці заяви окремих псевдорусинських побратимів Російської Федерації, які заявляють що мовою русинського народу повинна стати російська. Вдавшись в історичний екскурс, Микола Ілліч аргументовано це спростував та нагадав присутнім про геноцид, який зазнали русини з боку радянської влади, знищення греко-католицької церкви, про насильну русифікацію корінного населення.
  За підсумками засідання ЗНО були прийняті документи, які будуть доведені пізніше.

  Прес-служба ЗНО “Субкарпатія”