ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Ціна іспиту в вузах стартує з 50 доларів. І це мінімум!

    30 июня 2024 воскресенье
    55 переглядів

    Хабарництво в українських вишах було, є і буде. Але поки це вигідно самим студентам. Такий приголомшливий підсумок анонімного опитування у кількох вищих навчальних закладах Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя та Ужгорода.

    Попри те, що для більшості студентів хабарництво – таки злочин, кожен другий розглядає його, як "швидкий та легкий" спосіб вирішити свою проблему, а кожен четвертий вважає хабар - невід’ємним атрибутом навчання. Платять при вступі, платять за поточні сесії, платять навіть за поселення у гуртожиток, і отримання...книжок у ....бібліотеці.

    Двоє з трьох студентів хоча б раз, але давали своїм викладачам хабар, засвідчило опитування. Олена саме така. Її група якось скинулася по десять гривень, щоб без зайвих зусиль здати непрофільний предмет.

    За словами студентів, ціна іспиту стартує з п’ятдесяти доларів. Здати усю сесію в одному з Івано-франківських вишів, не з’явившись на жоден іспит, майбутньому фахівцю обійдеться у шістсот доларів. Заліки, набагато дешевші, щонайменше п’ять гривень з кожного в групі. Максимум залежить не від платоспроможності студентів, а від “крутезності” факультету, “розкрученості” викладача та серйозності здаваної роботи.

    «На ура», кажуть, ідуть могоричі. Найпростіший – квіти. Зазвичай же фуршет у сусідній з екзаменаційною аудиторією або проплачений обід у респектабельному ресторані. На думку кожного п’ятого студента, так він своєму викладачеві дякує.

    У більшості випадків, за словами студентів, на хабар натякають викладачі. З власної ініціативи платить тільки кожен третій студент. Керівницво вишів хабарництва у таких масштабах, певна річ, не визнає.

    Один з десяти студентів готовий боротися з хабарництвом. Але більшість вважають, що успіх можливий тільки за умови підтримки його групою.

    Як показало опитування та міліцейська статистика, найменше бажання боротися з хабарництвом мають студенти вищих навчальних закладів Івано-Франківська. Цього року тутешні правоохоронці не отримали від них жодної скарги на викладачів. Тим часом у Чернівцях порушили дві кримінальних справи, у Тернополі – чотири, на Закарпатті - аж тринадцять кримінальних справ за фактами хабарництва у вишах, повідомляє www.1plus1.tv.
    Найбільша антикорупційна активність студентів з досліджених вишів Західної України зафіксована в Ужгороді
    Закарпатських студентів опитали на предмет хабарництва у ВУЗах
    Експерт: "Корупція сприймається українцями як цілком нормальне явище"
    Привілей "у конверті", або Чому 52% наших громадян вважають хабар найбільш зручним розв’язанням проблеми

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    І потім ці "спеціалісти" приходять на роботу і не можуть заповнити анкету. Якщо це нормальна сучасна організація, то відсіє чи довчить, але ж недоучки лікарі, вчителі тощо не тільки калічать народ, під корінь підрізають майбутнє держави, розповсюджують бацилу корупції.

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    А що казати про правоохоронну систему, коли найбільші хабарі - у юридичних вишах?
    Щоб провчитись на закарпатському юридичному (хоч Ващука, хоч Вегеша), треба віддати у сумі не один десяток тисяч у.о. І що, потім такий юрист буде чесним і непідкупним?
    Читав, щоб вступити у виш, де вчать на СБУшника, такса - 15.000 баксів.
    Нема слів...