ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Найбільша антикорупційна активність студентів з досліджених вишів Західної України зафіксована в Ужгороді

    02 мая 2024 четверг
    48 переглядів

    27,23% із 404 опитаних студентів державних вишів Івано-Франківська, Тернополя, Ужгорода і Чернівців вказали, що корупція у певних випадках є засобом, що виправдовує мету. 53,22% опитаних студентів ввважає, що закон порушує той, хто вимагає хабар.

    10,64% визнали корупцію у вузах суспільною нормою. Для більше як 44% респондентів корупція асоціюється зі швидким та відносно простим вирішенням проблем; понад 38% вважають це явище «проявом нахабства викладачів». Майже 19% опитаних називають корупцію «традиційною формою подяки»; майже 16% – «способом підвищення добробуту викладачів». При цьому тих, кому корупція особисто відома, найбільше в Івано-Франківську (76%), дещо нижчі показники мають виші Тернополя (74,51%), Ужгорода (64%) та Чернівців (58,825).

    Ці та інші дані оприлюднили на засіданні івано-франківського прес-клубу реформ представники Регіонального інформаційно-ресурсного центру проекту «Гідна Україна», директор Агентства з розвитку приватної ініціативи Оксана Федорук та координатор проекту Леся Гронець.

    Як показало дослідження, хабарі на вимогу у вишах значно переважають добровільні: 44,19% хабарів вимагають безпосередньо викладачі, майже 13% – посередники.

    32,17% опитаних студентів визнали, що самі пропонували хабарі, найчастіше – в місті Івано-Франківську (40%), менший відсоток – у Тернополі (26%).

    Водночас 55,94% опитаних вважають, що запровадження незалежного тестування при вступі до вузу здатне протидіяти корупції. Більше 23% вважають недоцільною протидію корупції у вузах, тому що це видається їм неможливим; майже 5% вважають корупцію у вузах «прийнятним явищем проти якого не варто боротися».

    Лише 28% респондентів мають практичний досвід боротьби з корупцією, причому 22,28% робили це одноосібно, а 6,19% – вдавалися до організованого супротиву. Найбільша антикорупційна активність зафіксована в Ужгороді, найменша – в Івано-Франківську.

    71% опитаних покладають надію у боротьбі з корупцією на правоохоронні органи, 27,23% – на студентські ради, майже 20% – на молодіжні організації, 13,86% – органи влади, лише 7,67% – на політичні партії, інформує ЗІК.

    ***

    Проект «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна» виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (МІШ) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з Міжнародного розвитку.

    Проект розрахований на 2 роки і проводить інтенсивне тренінгові навчання та конкурси для журналістів з проведення журналістських розслідувань щодо корупційних проблем.
    Закарпатських студентів опитали на предмет хабарництва у ВУЗах
    Експерт: "Корупція сприймається українцями як цілком нормальне явище"
    Сьогодні в Ужгороді презентували новостворений Закарпатський Антикорупційний центр
    Привілей "у конверті", або Чому 52% наших громадян вважають хабар найбільш зручним розв’язанням проблеми

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору