Ужгород: Ієрархи греко-католиків і православних Закарпаття спільно з владою обговорили проблеми міжконфесійних стосунків
Закарпаття відзначається не тільки багатонаціональністю (в краї проживають представники понад ста національностей і народностей), а й поліконфесійністю, адже станом на 15 лютого 2008 року в області діють 1640 релігійних організацій 37 віросповідань.
![]() |
Одними із найчисельніших за кількістю релігійних громад та віруючих є Хустська єпархія Української православної церкви, яку очолює нещодавно призначений архієпископ Марк (Петровці), та Мукачівська греко-католицька єпархія, очолювана Апостольським адміністратором, єпископом Міланом Шашіком.
Цього тижня владики зустрілися з головою Закарпатської облдержадміністрації Олегом Гаваші і обговорили питання міжконфесійних стосунків.
Однією із найболючіших проблем в очолюваних владиками єпархіях залишається повернення колишнього церковного майна віруючим греко-католикам та упровадження почергових богослужінь в деяких населених пунктах. Ця зустріч – своєрідний початок конструктивного діалогу у пошуку компромісного рішення, яке би влаштовувало обидві сторони. Як підкреслив Олег Гаваші, для обласної влади особливо важливим є те, щоб в краї панували мир і злагода як в національних, так і релігійних стосунках. Вірники всіх конфесій мають рівні права для задоволення своїх духовних потреб, а владики і духовенство мають сприяти цьому, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
Більше 100 паломників із Закарпаття змогли помолитися в християнських святинях столиці України
Священний Синод УПЦ (МП) ввів зміни в церковній ієрархії Закарпаття
Закарпаття: Церковні ієрархи Польщі та України разом з місцевою владою виступають за збереження довкілля
Закарпаття: На г.Петрос височітиме хрест із розп’яттям Ісуса Христа
UA-Reporter.com